Bagażniki rowerowe na dach za ramę – zabezpiecz swój jednoślad

0 151

Kiedy chcemy wyjechać na urlop z rowerem i pojawia się problem z transportem, zazwyczaj zastanawiamy się nad tym, jak przewieźć go z domu, do punktu docelowego. Jak widać, nie jest to wcale tak proste zadanie, ponieważ inwestując w bagażnik dachowy, planujemy zakup na wiele sezonów, więc chcemy wybrać dobrze. Biorąc pod uwagę ilość interesujących możliwości, problem może pojawić się już w sklepie, na etapie przeglądania oferty.

 

Widząc bagażniki rowerowe na dach za ramę jednośladu, zazwyczaj zastanawiamy się nad dwoma rzeczami. Pierwsza jest, czy na pewno jest to produkt, który zapewni wytrzymałość w przypadku wiatru i czy nie porysuje on ramy naszego roweru. Jeśli chcecie dowiedzieć się wszystkiego na temat tego typu propozycji, to zapraszamy do dalszej lektury naszego materiału. Na pewno znajdziecie w nim odpowiedzi na wszystkie pytania.

Czy utrzyma on rower podczas jazdy i wiatru?

Otóż nie! Sam rower posiada bardzo opływowy kształt, a w czasie jazdy większość wiatru skierowana jest zgodnie z kierunkiem jazdy. Powietrze opływa więc auto, a co za tym idzie, również rower. Gdy wiatr jest wystarczająco silny, by kierowca odczuwał jego obecność, rower posiada zbyt małe elementy, by były one w stanie zatrzymać przepływ powietrza.

 

Dodatkowo bagażniki rowerowe na dach za ramę przygotowane są do tego, by utrzymać rower w odpowiedniej pozycji. Ramie jest więc skonstruowane z bardzo wytrzymałych komponentów i tworzyw. Dzięki temu zapewnia odpowiednią pozycję jednośladów. Chcąc mieć pewność, że nic nie zakłóci jazdy, koniecznie należy sięgać po produkty wykonane przez profesjonalne marki. Nie bez powodu zatrudniają one wybitnych specjalistów i projektantów, którzy stale próbują udoskonalać wyposażenie firmy.

Czy nie porysuje on ramy?

Wszystkie bagażniki rowerowe na dach za ramę, posiadają tak skonstruowane zabezpieczenia, by nie mogły one zarysować lakieru. Jest to specjalny materiał, który jest na tyle delikatny, że jest obojętny zarówno dla warstwy zabezpieczającej, jak i farby. Warto wspomnieć również o tym, że uchwyt jest dostosowany do ramy, dzięki czemu nie będzie on przemieszczać się po niej podczas jazdy. Nie ma więc możliwości, by doszło do jakiegoś uszkodzenia lakieru – już większym zagrożeniem są ptaki, owady lub kamienie, które mogą przykładowo wylatywać z furgonetki jadącej przed autem. Niestety, na to nie ma większego wpływu, gdyż jakiekolwiek ochronne futerały mogłyby spowodować zbyt duży opór powietrza, który miałby negatywny wpływ na prowadzenie pojazdu lub jego specyfikacje techniczne.

Zostaw odpowiedź