Głowice harwesterowe – jakie mają funkcje?

0 4

Harwestery to ogromne maszyny, które służą do wycinki drzew, charakteryzują się swoją wielozadaniowością maszynami, a cały proces zrębie drewna, jest o wiele krótszy niż by, to było bez takich specjalistycznych maszyn. Takie pojazdy nazywa się również kombajnami zrębowymi, ich najważniejszym elementem, bez którego wycinka drzew nie byłaby przeprowadzana tak szybko, jest głowica. Jej szerokie działanie polega na ścinaniu, okrzesywaniu, manipulacji i przerzynania drewna. Głowica jest zbudowana na solidnej i bardzo wytrzymałej ramie, do której mocowane są ostrza służące do obróbki drewna, składa się ona również z taśmy, która podaje ścięta drzewa do obróbki. Wyróżnia się wiele modeli takich głowic, jedne są przystosowane do drzew o mniejszej średnicy, a z kolei niektóre poradzą sobie nawet z najszerszymi drzewami.  Co jeszcze warto wiedzieć o funkcjach takich głowic?

Funkcje głowic harwesterowych

Głowica harwesterowa to jak już wiadomo, główny element kombajnu zrębowego, która służy do specjalistycznej obróbki ściętych drzew. Najczęściej taki sprzęt wykorzystuje się właśnie w lasach, gdzie ilość drzew do wycinki jest o wiele większa niż w innych miejscach. Przyczepy leśne w Augustowie to oferta, dla osób, które podczas przeprowadzania wycinki potrzebują jak najlepszy sprzęt do transportu ściętego drzewa. Korzystając z tej oferty, ma się gwarancje wysokiej jakości oraz bezpiecznego dostarczenia towaru w docelowe miejsce. Przechodząc do funkcji takiej głowicy, to jej głównym zadaniem jest solidna obróbka ściętego drzewa. Przez to, że stoi na ramie, do której dołączone jest wiele elementów, ostrzy i taśm, to taka obróbka przebiega bardzo szybko, a co najważniejsze jest sprawna i dokładna.

Z czego składa się głowica?

Głowica stoi na wytrzymałej ramie, do której zamontowane są takie narzędzia jak pływający nóż okrzesujący, taśmy służące do przeciągania drewna przez noże, dolny nóż okrzesujący oraz zespół tnący z piłą łańcuchową. Wszystkie te mechanizmy powodują, że cały proces obróbki jest niezwykle szybki. 

Zostaw odpowiedź