Webasto zaprezentowało najnowsze technologie na targach Busworld 2019 w Brukseli

0 27

Webasto, globalny partner systemowy niemal wszystkich producentów samochodów, przedstawił na targach Busworld 2019 premierowy Thermal Management System dla samochodów elektrycznych. Jest to kompleksowy system, integrujący zarządzanie temperaturą zarówno kluczowych komponentów samochodu, takich jak baterie, silnik i systemy elektroniczne, jak i we wnętrzu dla komfortu pasażerów.

Inteligentne, kompleksowe zarządzanie termiczne z jednego źródła

Thermal Management System to nowa technologia Webasto opracowana dla samochodów elektrycznych, na którą składają się nowe komponenty i podzespoły w pełni zintegrowanym systemie. Urządzenie zapewnia utrzymanie stałej, optymalnej temperatury we wnętrzu oraz baterii, silnika i urządzeń elektronicznych. W ciągu dekady prac rozwojowych Webasto zdołało zintegrować wszystkie elementy układów regulujących temperaturę w jeden system. Opiera się on na pompie ciepła oraz systemie odzyskiwania ciepła do nagrzewania kabiny. To rozwiązanie pozwala zwiększyć zasięg samochodu na jednym ładowaniu o 25 procent.

System składa się ze sprawdzonego, wysokonapięciowego systemu ogrzewania HVH 100 o 95-procentowej wydajności, jednostki kontrolnej Cronus Smart zarządzającej wszystkimi komponentami systemu oraz modułowego zestawu akumulatorów Webasto Standard Battery System, który zapewnia indywidualnie zoptymalizowaną integrację z każdym samochodem elektrycznym.

Wszystkie komponenty Thermal Management System są doskonale do siebie dopasowane, ale nie są od siebie wzajemnie zależne. Bardzo dobrą ilustracją elastyczności nowego rozwiązania jest koncepcyjny autobus e.GO Mover firmy e.GO MOOVE GmbH, w którym Thermal Management System Webasto został przystosowany do fabrycznego zestawu baterii pojazdu.

Od pomysłu do produktu rynkowego w dwa lata

Najnowsza propozycja w gamie produktów Webasto, modułowy zestaw akumulatorów CV Standard Battery, to odpowiedź na złożone wymagania rynku zelektryfikowanych pojazdów. Posługując się CV Standard Battery jako podstawą, każdy producent samochodów może stworzyć indywidualnie dopasowany system baterii, korzystając z atrakcyjnych warunków współpracy i wysokiej jakości Webasto. Oferta jest dostępna nawet przy niewielkich zamówieniach, co odpowiada na potrzeby rozwijającego się rynku pojazdów elektrycznych, w tym środków transportu publicznego. Nowy system baterii Webasto został już wdrożony w autobusie I SEE Electric Busses GmbH, jeżdżącym po Brukseli.

Rozwiązania wspierające elektromobilność

Wieloletnie doświadczenie jako partnera systemowego oraz specjalizacja firmy w systemach elektronicznych sprawia, że firma Webasto opiera swoją działalność na szerokich kompetencjach w dziedzinie elektromobilności. Obok Thermal Management System i jego kluczowych komponentów HVH i HVAC, Webasto pokazało na targach Busworld Charging Solution Webasto Pure, przystosowany do wszystkich pojazdów elektrycznych i hybrydowych, wyposażonych w gniazdo Typ 2. Rozwiązanie to jest skalowalne, oferując moc ładowania od 3,7 do 22 kW.

Na stoisku firmy zostały zaprezentowane także inne, sprawdzone produkty, takie jak montowany na dachu, modułowy system klimatyzacji Cool Top 220 RT- C dla autobusów średniej wielkości, kompaktowy podgrzewacz wody Thermo Top Pro 120/150 o mocy 12 lub 15 kW i jednostka sterująca Thermal Management Control Plus.

Zostaw odpowiedź