Wykorzystaj drona w trakcie imprez okolicznościowych

0 220

Organizacja imprez okolicznościowych to duże przedsięwzięcie, w którego trakcie musimy zadbać o wiele aspektów. Do jednych z nich zaliczamy odpowiednie upamiętnienie chwil. Każdy z nas chciałby mieć pamiątkę z ważnej dla nas uroczystości. Standardowe zdjęcia fotograficzne powoli odchodzą na rzecz kreatywnych filmów. Warto więc urozmaicić swoją imprezę różnymi środkami. Można zatrudnić nie tylko fotografa, ale także filmowca. Coraz więcej firm specjalizujących się w dokumentacji uroczystości, oferuje w swoich usługach wykorzystanie dronów. Warto dowiedzieć się o ich możliwościach więcej zarówno, kiedy jesteśmy organizatorami przyjęcia jak też, wtedy gdy sami myślimy o rozszerzeniu swoich usług.

 

dron DJI

 

Jaka jest cena dobrego drona?

 

Jeżeli to dopiero początek Twojej przygody z dronami, może Cię zaskoczyć różnica między poszczególnymi modelami. Podstawowy model można kupić już za 100 zł. Czym się będzie różnił od tego za 1000 zł? Przede wszystkim jakością wykonania i możliwościami. Niska cena urządzenia może niestety nie iść w parze z jakością użytych materiałów i stabilizacją. Produkty z wyższych półek, takich jak drony DJI, pozwolą na lepsze efekty i łatwość w obsłudze. Dlatego więc postawić na produkty, których cena odpowiada jakości.

 

Czym się charakteryzuje dobry dron?

 

Do pożądanych cech należą:

 

  • stabilizacja obrazu – uzyskana dzięki minimum sześcioosiowego żyroskopu,
  • kamera z WiFi – podgląd filmu jest możliwy na żywo na naszym telefonie bądź tablecie,
  • daleki zasięg – niektóre modele mogą mieć zasięg nawet do 2 km,
  • funkcja Active Track – pozwoli na śledzenie celu, nawet gdy ten szybko się porusza,
  • algorytm HDR – ustawia ekspozycje filmu automatycznie, dostosowując ja do warunków atmosferycznych

 

O czym należy pamiętać przed zakupem?

 

Jeżeli sami chcemy zająć się filmowaniem, wcześniej koniecznie trzeba zapoznać się podstawami prawnymi. Państwo Polskie w tym przypadku zabrania używania dronów na terenie zabudowanym. Ponadto, jeżeli naszym zamiarem jest wykorzystywanie ujęć komercyjnie, potrzebujemy przejść odpowiedni, państwowy kurs w celu uzyskania certyfikatu.

 

Jeżeli chcemy niezapomnianą i oryginalną pamiątkę z uroczystości warto, aby część filmu została nagrana dronem. Dzięki niemu niezapomniane ujęcia. Produkty wysokiej klasy, takie jak drony DJI, pozwolą na rejestracje miejsc o trudnym położeniu, jak na przykład wzgórza czy las. Udokumentowanie wydarzenia w takiej przestrzeni będzie o wiele prostsze a efekt niczym z profesjonalnej produkcji filmowej.

 

 

Zostaw odpowiedź