Domowa biblioteka – jak ją wyposażyć?

0 113

Każdy miłośnik dobrej literatury marzy o stworzeniu domowej biblioteki z prawdziwego zdarzenia, w której mógłby przechowywać swoją prywatną kolekcję książek. Choć mogłoby się wydawać, że w dobie elektronicznych czytników moda na tradycyjne książki zanika, to wciąż nie brakuje wielbicieli papierowych wydań powieści, tomików poezji i innych gatunków literatury, które urzekają swoim wyjątkowym charakterem. Domową bibliotekę można urządzić w każdym domu, jednak pozostaje pytanie, jak ją zorganizować i wyposażyć? Podpowiadamy!

Domowa biblioteczka – gdzie ją urządzić?

Wbrew pozorom nie trzeba dysponować dodatkowym pomieszczeniem, aby pozwolić sobie na stworzenie domowej biblioteki. W małych mieszkaniach warto wykorzystać wolną przestrzeń na ścianach – w salonie, przedpokoju czy sypialni – która często pozostaje niezagospodarowana. Wystarczy zaopatrzyć się w wiszące półki na ścianę, które można aranżować w dowolny sposób. Natomiast wszędzie tam, gdzie możemy pozwolić sobie na wstawienie wolnostojących mebli, warto pokusić się o regały, jednak warto pamiętać, aby sięgały one aż do sufitu. W ten sposób zyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania, a wnętrze będzie wydawało się bardziej przestronne niż w rzeczywistości.

Biblioteka w domu – oświetlenie

Niezwykle ważnym elementem wyposażenia domowej biblioteki jest oświetlenie, zwłaszcza jeśli metraż mieszkania pozwala na zorganizowanie w niej kącika czytelniczego. Odpowiedni system oświetleniowy to klucz do zachowania komfortu podczas czytania, o czym wielu z nas niestety zapomina. Światło sztuczne w biblioteczce przydaje się również wtedy, gdy chcemy jeszcze bardziej wyeksponować swoje bogate zbiory i sprawić, że przestrzeń wydawała się jaśniejsza i zdecydowanie większa. W tym celu można zaopatrzyć wnętrze w lampy wiszące oraz w taśmy LED, które można zamontować bezpośrednio na półkach z książkami.

Domowa biblioteka – jak ją wyposażyć?

Umeblowanie i oświetlenie domowej biblioteczki na nic się zda, jeśli nie zadbamy odpowiedni zasób książek papierowych. W tym celu nie trzeba jednak kupować nowych egzemplarzy trafiających do sprzedaży prosto z drukarni, bowiem książki używane są zdecydowanie tańszą alternatywą. Co więcej, książki z drugiej ręki często prezentują się znacznie bardziej efektownie, a wszystko dzięki śladom użytkowania, które świadczą o ich wyjątkowej historii. Warto zatem przejrzeć zasoby sklepów z książkami używanymi, w tym portal internetowy https://skupszop.pl/, który regularnie uzupełnia swój asortyment zarówno o klasyki literatury, jak i nowsze pozycje pozycje wydawnicze.

Zostaw odpowiedź