Gdzie serwisować alkomat?

0 9

Alkomaty to bardzo pomocne urządzenia, które przydają się zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym. Służą do sprawdzania, jakie jest stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Przydają się do sprawdzania trzeźwości pracowników bądź kontrolowania, czy możemy prowadzić pojazdy mechaniczne. Niemniej jednak alkomat musi być okresowo kalibrowany, aby mógł działać prawidłowo. Gdzie można go serwisować?

Dlaczego alkomat musi być serwisowany?

Zakup dobrej jakości alkomatu to dopiero połowa sukcesu- aby działał prawidłowo, należy okresowo go serwisować. W tym miejscu pojawia się pytanie, w jakim właściwie celu musimy oddawać sprzęt do serwisu? Otóż czujnik, w jaki jest on wyposażony, ulega stopniowemu zużyciu, przez co może pokazywać nieprawdziwe dane. W kontekście alkomatów prawidłowość pomiarów jest niezwykle istotna, a właściwie stanowi kwintesencję działania sprzętu. Nie ma tutaj większego znaczenia, czy alkomatu używamy regularnie, czy wyłącznie sporadycznie. Jego kalibrowanie będzie konieczne w każdym przypadku.

Jak często należy serwisować alkomat?

Prawidłowo wykonany serwis alkomatów pozwala użytkować sprzęt przez około 12 miesięcy. Niemniej jednak pod uwagę musimy wziąć także ilość pomiarów, jakich dokonaliśmy w danym okresie. Zaleca się, aby serwis alkomatów miał miejsce po około 500 pomiarach. Jeśli używamy sprzętu stosunkowo rzadko, to po 6. miesiącach powinniśmy upewnić się, czy pokazuje on prawidłowe wyniki. Zazwyczaj producenci alkomatów podają wytyczne co do tego, jak często powinien być serwisowany ich sprzęt. Warto przestrzegać zaleceń, jednocześnie mając na uwadze, że wcześniejsze kalibrowanie może być konieczne w przypadku, gdy dosyć długo pracujemy na tym samym urządzeniu.

Gdzie serwisować alkomat?

Serwis alkomatów znajdziemy w całej Polsce, jednak sprawdźmy, czy jest to punkt autoryzowany. Producenci sprzętu najczęściej podają, gdzie można udać się do serwisu, którego pracownik nie tylko skalibruje urządzenie, ale również nie dopuści do powstania ewentualnych usterek. Serwisowanie alkomatu wiąże się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów, jednak zazwyczaj oscylują one w okolicach 60-100 zł. Wybierzmy punkt, który dodatkowo gwarantuje przyznanie certyfikatu kalibracji. Obecnie możliwe jest również serwisowanie sprzętu online- wystarczy wysłać go na podany adres, a z powrotem otrzymamy skalibrowany alkomat. Pamiętajmy jednak, że wymaga to nieco większych nakładów czasowych, dlatego, jeśli zależy nam na szybkiej naprawie sprzętu, udajmy się do serwisu stacjonarnego.

Zostaw odpowiedź