Jak urządzić niewielką łazienkę?

0 6

Pomieszczenia o małym metrażu zwykle wymagają od architekta sporej dozy sprytu i fantazji. Jeśli chodzi o małą łazienkę, konieczne może okazać się wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą na jak najefektywniejsze wykorzystanie przestrzeni. Chodzi nie tylko o wybór odpowiedniego sprzętu, ale również o prawidłowe rozmieszczenie. Jak urządzić niewielką łazienkę, aby była komfortowa podczas użytkowania?

Mała łazienka na wymiar

W dzisiejszych czasach bardzo popularne jest urządzanie łazienki z pomocą profesjonalistów. Ludzie coraz chętniej zatrudniają architektów oraz stolarzy i wykonują meble na wymiar. Dzięki temu rozwiązaniu polepszy się nie tylko komfort użytkowania niewielkiej łazienki, ale również wizualny aspekt. Zabudowa pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni. Może to być półka pod umywalką lub meble pod sufit. Takie rozwiązanie pozwoli pomieścić dużą ilość akcesoriów i kosmetyków, które nie będą musiały zajmować przestrzeni w łazience.

Meble na wymiar to dobre rozwiązanie do łazienki, która znajduje się na poddaszu. Pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i praktyczną aranżację.

Idealny sprzęt do małej łazienki

Mała łazienka to duże ograniczenia w kwestii wyboru sprzętu takiego jak pralka. Warto przemyśleć wybór wąskiej pralki. Najczęściej są one otwierane od góry, co nie wpływa na komfort ich użytkowania. Jest to opcja, która zmieści się w niedużej łazience. Jednak jeśli użytkownik nie chce pralki ładowanej od góry, można znaleźć też pralki automatyczne wąskie ze wsadem od frontu.

Kwestia dobrego sprzętu do małej łazienki dotyczy również obecności suszarki. Jeśli użytkownicy nie wyobrażają sobie życia bez tego sprzętu, warto zdecydować się na wybór pralkosuszarki, która zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż dwa sprzęty. W sytuacji, kiedy ktoś zdecyduje się na meble na wymiar, dobrym pomysłem będzie pralka oraz suszarka w zabudowie. Posiadanie dwóch osobnych sprzętów czasami ma swoje profity. Jest to wbrew pozorom oszczędność energii, a także możliwość używania dwóch sprzętów w tym samym czasie. Należy pamiętać, że pralka w zabudowie powinna znajdować się na dole, a nad nią może stać suszarka.

Co jest koniecznością w małej łazience?

Mała łazienka to pomieszczenie, w którym warto zastosować pewne rozwiązania. Jednym z nich jest kabina prysznicowa. Zajmuje dużo mniej miejsca niż wanna, a dodatkowo jest ustawniejsza. Warto umieścić prysznic w którymś z rogów łazienki, dzięki czemu zajmie niewiele przestrzeni. Należy pamiętać, że nawet niewielką łazienkę można zaprojektować w taki sposób, aby zmieściła się wanna. Można znaleźć wanny w różnych rozmiarach oraz kształtach, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej do każdego pomieszczenia.

Jeśli właściciel łazienki nie zdecyduje się na meble na wymiar, warto wziąć pod uwagę meble wiszące. Umiejscowione nad pralką czy umywalką pozwolą na zaoszczędzenie przestrzeni.

W małych łazienkach często nie ma miejsca na wszystkie elementy wyposażenia. Jeśli użytkownicy czują potrzebę posiadania bidetu, warto zdecydować się na alternatywne rozwiązanie. Ludzie coraz chętniej w małych łazienkach umieszczają bidetki. Powinny być one umiejscowione zaraz koło WC. Dowiedź się w tym sugerowanym poradniku jak urządzić niewielką łazienkę. Nowoczesne alternatywy pozwalają na praktyczne zagospodarowanie małej przestrzeni.

Aranżacja niedużej łazienki bywa problematyczna, w szczególności, kiedy użytkownicy chcą wykonać projekt pomieszczenia samodzielnie. Czasami warto skorzystać z pomocy profesjonalisty i cieszyć się idealnie urządzonym i funkcjonalnym pomieszczeniem.

Zostaw odpowiedź