Jaki dekoder DVB T2 wybrać? 

0 15

Już od jakiegoś czasu tunery DVB T nie są tymi obowiązkowymi, a żeby odbierać dane z telewizji naziemnej należy wyposażyć się w telewizory z odpowiednim odbiornikiem lub dokupić właściwy dekoder zewnętrzny. Większość osób oglądających telewizję na co dzień już to zrobiła, jednak niektórzy użytkownicy telewizji naziemnej jeszcze się tym nie zajęli lub mają wątpliwości co do wyboru urządzenia odbierającego nowy sygnał. Jaki dekoder DVB T2 wybrać i na co zwracać szczególną uwagę? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. 

Tuner DVB T2 – na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu? 

Zmiana standardu kodowania telewizji naziemnej niesie ze sobą również pozytywne skutki w zakresie częstotliwości nadawania i jakości odbieranych programów. Głównym celem było jednak stworzenie możliwości do zbudowania sieci 5G na mniej zurbanizowanych obszarach. Tak, czy inaczej, tuner DVB T2 jest konieczny jeśli chcesz posiadać dostęp do telewizji naziemnej. No chyba, że masz w planach zakup nowego telewizora. Dekoder odbierający nowy sygnał należy podłączyć do odbiornika za pomocą kabla HDMI. 

Jaki dekoder DVB T2 kupić? 

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas model posiada tak zwany kodek HEVC, który umożliwia odbieranie nowego sygnału. Jeżeli mieszkasz w mieście, ważna dla Ciebie może być również możliwość odbierania sygnału z lokalnej telewizji kablowej, wtedy potrzebujesz też dekodera odbierającego sygnał DVB C. 

Jeżeli zaś posiadasz w swoim domu stary odbiornik i zależy Ci na korzystaniu z telewizora kineskopowego, potrzebujesz dekodera wyposażonego w złącze SCART. Przy wyborze odpowiedniego tunera warto też zwrócić uwagę na przydatne dodatki i ulepszenia, takie jak możliwość podłączenia do Wi-Fi czy działanie bezprzewodowe. Warto tu jeszcze zaznaczyć, że niektóre modele można wyposażyć w pilot, który będzie obsługiwał również telewizor, co wpłynie znacząco na komfort użytkowania zestawu telewizor plus zewnętrzny dekoder.  

Tuner DVB T2 – podłączenie i konfiguracja dekodera

Działanie dekodera DVB T2 nie różni się praktycznie niczym od swojego poprzednika. Aby podłączyć nowe urządzenie wystarczy przełączyć telewizor na odbieranie sygnału cyfrowego. Informacje na temat tego, jak to zrobić w zależności od wybranego modelu znajdziesz w instrukcji obsługi urządzenia. W praktyce chodzi o znalezienie dobrego gniazda i podłączenia tunera kablem HDMI. Dekoder musi być także podłączony do źródła zasilania. Na koniec wystarczy ustawić telewizor na wyszukiwanie kanałów. 

Zostaw odpowiedź