Niepotrzebny telewizor – sprzedaj i zdobądź pieniądze na inne potrzeby

0 62

Każdy z nas ma w domu nietrafione prezenty, mniejsze lub większe. O ile z tymi mniejszymi nie ma dużego problemu, nie zajmują dużo miejsca, to problem robi się, gdy prezenty są duże, zajmują sporo miejsca, zalegają w szafie lub piwnicy. Czasami zdarza się, że z okazji ślubu, okrągłej rocznicy urodzin lub innej ważnej uroczystości otrzymujemy telewizor.

Prezent bardzo fajny, ale pod warunkiem, że w domu nie mamy dwóch innych telewizorów i kolejny nie jest w ogóle potrzebny. Co zrobić z takim fantem? Najlepiej sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na coś, co będzie potrzebne. Tylko gdzie sprzedać sprzęt, gdy sklepowe półki uginają się od różnych modeli, sklepy oferują gwarancje, a nasz telewizor jest nowy, ale nie jesteśmy w stanie wystawić faktury. Rozwiązań jest kilka, warto je poznać i wybrać takie, które najbardziej nam odpowiada.

Komis ze sprzętem AGD

Komisy funkcjonują niemal w każdym mieście, niektóre z nich prosperują całkiem dobrze, mają stałych klientów, a wystawione towary sprzedają się szybko. Minusem takiego rozwiązania jest to, że pieniądze otrzymujemy, dopiero gdy nasz telewizor się sprzeda. Z tym bywa różnie, czasami klient zjawia się następnego dnia, czasami trzeba czekać kilka tygodni, a nawet miesięcy. Komisy pobierają prowizję, więc musimy zdawać sobie sprawę, że otrzymamy trochę mniej pieniędzy, niż byśmy sobie życzyli.

Portale aukcyjne i serwisy ogłoszeniowe

To kolejna opcja, z której warto skorzystać. Można wystawić nowy, niepotrzebny telewizor między innymi na takim portalu ogłoszeniowym jak Pokato.pl. Serwis gwarantuje bezpłatne wystawianie przedmiotów, oferuje telewizory używane i nowe led różnych marek, w atrakcyjnych cenach, także przeznaczone na wymianę lub oferowane z dobrego serca, za darmo. Liczba ogłoszeń jest duża, stale rośnie, zwiększa się również grono osób odwiedzających stronę serwisu. Pokato.pl działa bardzo sprawnie, ogłoszenia są podzielone na kategorie, dlatego łatwo można znaleźć to, czego szukamy. Wystawienie ogłoszenia jest łatwe. Nawet osoby, które nie mają dużej biegłości w obsłudze komputera, świetnie sobie z tym poradzą.

Jak wystawić ogłoszenie, które przyciągnie potencjalnego kupca?

Znalezienie zaufanego serwisu ogłoszeniowego to jedno, wystawnie przedmiotu to zupełnie coś innego. Aby ogłoszenie przyciągało uwagę, warto poświęcić mu trochę czasu. Bardzo ważne jest zdjęcie, które często decyduje o tym, czy klient zechce zapoznać się z treścią ogłoszenia. Zdjęcia powinny przedstawiać rzeczywisty stan przedmiotu, jeżeli telewizor jest nowy, warto zrobić jedno, na którym będzie widoczny karton. Najlepiej sfotografować przedmiot przy świetle dziennym, na neutralnym tle.

Przy sprzedaży telewizora bardzo ważny jest również dokładny opis parametrów, tj.:

  • wielkość przekątnej ekranu,
  • marka,
  • rozdzielczość,
  • jakość obrazu,
  • funkcje dodatkowe, itp.

Tak skonstruowany opis jest dużym ułatwieniem dla kupującego, a nam pomoże zdobyć większe zainteresowanie ogłoszeniem. Dobrze sformułowane ogłoszenie wielokrotnie zwiększa szanse na sprzedaż.

Jak widać, nawet nietrafione, duże prezenty tj. telewizory, lodówki czy inne produkty AGD, można z łatwością sprzedać. Jeżeli sprzęt jest nowy, a cena będzie trochę niższa niż w sklepie, na pewno znajdzie się kupiec.

Zostaw odpowiedź