Fotele gamingowe. Graj na zupełnie nowym poziomie komfortu!

0 85

Spędzasz dużo czasu przed komputerem na graniu w ulubione gry? Po zakończeniu sesji często bolą Cię plecy? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu specjalnego fotela gamingowego. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Zarówno do gry, jak również do pracy przy komputerze – fotele gamingowe cieszą się dzisiaj rosnącym zainteresowaniem. Dzisiaj to całkowicie nowa, dynamicznie rozwijająca się dziedzina w branży meblarskiej. Czym dokładnie są tego typu fotele? Czym różnią się od normalnych foteli biurowych? Gdzie można je kupić? Sprawdź teraz!

Fotel gamingowy – czyli jaki?

Fotele gamingowe to specjalny typ siedzisk projektowanych z myślą o korzystaniu z nich przed komputerem – do gier, ale również innych aktywności przed monitorem.

Tego typu fotele wyróżniają się nie tylko swoim nowoczesnym, futurystycznym designem, ale również specjalną konstrukcją wspierającą komfort korzystania z komputera. Dzięki temu korzystanie z foteli do grania jest wygodne i nie powoduje znacznego dyskomfortu spowodowanego siedzeniem w tej samej pozycji przez dłuższy czas.

Fotel gamingowy a zwykły fotel biurowy – czym się różnią?

W porównaniu do zwykłego fotela biurowego fotel gamingowy wyróżnia się inną budową, a tym samym także może on zapewnić inny poziom wygody dla użytkownika.

Fotele gamingowe także zaliczane są do kategorii foteli ergonomicznych, czyli ich konstrukcja projektowana jest tak, aby stanowiła ona jak najmniejsze obciążenie dla ciała.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim budowa takich foteli. Posiadają wysokie oparcia zapewniające podparcie również dla głowy, mają konstrukcję kubełkową, która charakterystyczna jest dla foteli wyścigowych, a także wyposażone są w szereg regulacji i dodatkowych elementów dla poprawy komfortu.

Jak wybrać odpowiedni fotel gamingowy?

Dzisiaj w sklepach można znaleźć różne rodzaje foteli gamingowych. Aby zakup był całkowicie udany, warto zwrócić uwagę na parę kluczowych kwestii związanych z ich konstrukcją. Co wybrać?

Wyprofilowane oparcie i siedzisko – to właśnie te elementy odpowiadają za komfort korzystania z fotela gamingowego. Powinny być dopasowane do naturalnego profilu kręgosłupa. Najważniejsze jest dopasowanie do krzywizny kręgosłupa w jego części lędźwiowej. Wybrane modele foteli gamingowych posiadają także dodatkowe poduszki lędźwiowe, które zapewniają lepsze dopasowanie w tej części pleców.

Podłokietniki – te elementy stanowią bardzo ważną część każdego fotela gamingowego. Zapewniają wsparcie dla łokci i rąk podczas gry, odciążając je i redukując potencjalne dolegliwości bólowe.

Możliwość regulacji – dobry fotel gamingowy powinien posiadać szeroki zakres regulacji, w tym między innymi wysokości siedziska, odchylenia oparcia, a także podłokietników. Dodatkowym plusem będzie funkcja Tilt, czyli bujania się, która umożliwia rozprostowanie pleców bez konieczności schodzenia z fotela i odrywania się od rozgrywki.

Wygodne materiały – komfortowe i wytrzymałe pianki oraz materiały obiciowe również posiadają bardzo duże znaczenie przy doborze odpowiedniego fotela gamingowego. Najczęściej modele te wykańczane są eko skórą, lecz do wyboru są także te kryte tkaninami.

Więcej informacji na temat doboru odpowiednich foteli gamingowych można znaleźć na tej stronie.

Gdzie można kupić dobry fotel do grania?

Dzisiaj dobre fotele gamingowe oferuje wiele sklepów. Można znaleźć je między innymi w marketach sprzedających elektronikę, w tym komputery. Również dostarczają je firmy zajmujące się sprzedażą różnych typów siedzisk – krzeseł i foteli biurowych.

Dzisiaj fotele do grania można zamawiać również przez internet. Wiele firm zapewnia darmową wysyłkę, a nawet darmowe zwroty w przypadku, gdy mebel nie spełni wymagań klienta.

Zostaw odpowiedź