Jak wybrać najlepsze tonery i tusze do drukarek, zamienniki czy oryginalne

0 74

Wielu użytkowników urządzeń drukujących staje przed dylematem w momencie konieczności wymiany materiałów eksploatacyjnych – postawić na oryginały czy zamienniki? W takich wersjach dostępne są zarówno tonery, jak i tusze do drukarek. Jakie są różnice między nimi i czym się kierować, aby wybrać najlepsze? Sprawdź już teraz!

Tusze do drukarek

Materiałami eksploatacyjnymi w atramentowych urządzeniach drukujących są małe pojemniczki wypełnione tuszem, nazywane kartridżami. Ta technologia druku charakteryzuje się pięknym odwzorowaniem barw, dlatego świetnie sprawdza się przy druku zdjęć na papierze fotograficznym. Jednak trzeba pamiętać o tym, że tusze do drukarek dość szybko się wyczerpują, jeśli drukuje się dużo grafik o wysokim nasyceniu kolorami.

Czy drukarka laserowa też wykorzystuje tusz?

Będąc w sklepie z materiałami eksploatacyjnymi do urządzeń drukujących, miałeś problem z tym, aby znaleźć tusz do drukarki laserowej? Dzieje się tak dlatego, że w przypadku tego sprzętu wymianie podlega toner. To specjalny, czarny lub kolorowy proszek, umieszczony w kasecie. Jest droższy, od atramentu, ale za to cechuje się o wiele większą wydajnością, a więc rzadziej trzeba go wymieniać. Z tego powodu, wykorzystująca toner drukarka laserowa jest doskonałym wyborem, jeśli zależy Ci na drukowaniu dużej ilości dokumentów.

tusze do drukarek

Czym kierować się przy zakupie tuszu lub tonera do drukarki?

Kupując tusz do drukarek lub toner, zwracaj uwagę na:

  • oznaczenie/numer stosowany przez producenta – poszczególne modele różnią się od siebie budową i są dedykowane wyłącznie do określonej serii urządzeń,

  • barwę – toner i tusz do drukarek są dostępne w wersji z atramentem czarnym lub kolorowym,

  • wydajność – parametr bardzo ważny w przypadku wyboru zamienników.

Podczas zakupu zwróć uwagę na pojemność. Firmy wypuszczają na rynek kartridże i tonery do drukarek w rozmiarach standardowych oraz powiększonych, często oznaczonych jako XL. W efekcie np. duży tusz do drukarki ma oczywiście więcej atramentu, ale przede wszystkim jego zakup może być bardziej opłacalny z racji dobrego stosunku ceny do wydajności.

tusze do drukarek

Niezależnie od tego, czy kupujesz tusze do drukarek, czy tonery, zawsze stawiaj na produkty cenionych producentów. Wbrew pozorom wybór pomiędzy zamiennikami a oryginałami nie będzie miał znaczenia, oczywiście poza różnicą w cenie. Jeśli są to produkty znanych marek, ich jakość oraz wydajność będą porównywalne.

Toner do drukarki Brother

Powyższe zasady dotyczą wszystkich urządzeń drukujących, niezależnie od marki oraz modelu. Jeśli więc np. kupujesz toner do drukarki Brother, zacznij od sprawdzenia jego oznaczeń. Znajdziesz je na pojemniku lub w instrukcji dołączonej do sprzętu. Pamiętaj, że nie musisz stawiać na produkty oryginalne. Nieprawdą jest, że wykorzystując zamienniki do drukarek, ryzykujesz utratą gwarancji. Pochodzący od dobrego producenta toner lub tusz do drukarek jest bezpieczny dla urządzeń i gwarantuje wysoką jakość wydruku.

tusze do drukarek

Tusze i tonery kupuj w sprawdzonych sklepach

Brak Ci doświadczenia i nie wiesz, którzy producenci materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących są godni zaufania? Wystarczy, że zamówisz toner lub tusz do drukarki w sprawdzonym sklepie. U profesjonalnych, cieszących się dobrą opinią sprzedawców znajdziesz wyłącznie wysokiej jakości produkty.

Zostaw odpowiedź