Komercyjne wersje antywirusów Avast i ich niesamowite funkcje

0 158

Antywirus Avast, znany ze swojej darmowej wersji, ma również wersje komercyjne. Użytkownicy cenią je za skuteczność ochrony, funkcje dodatkowe oraz za korzystną cenę licencji.

Dwa filary skutecznego antywirusa

Skuteczność ochrony antywirusów Avast w dużej mierze opiera się na dwóch mechanizmach zabezpieczających. Z jednej strony jest to baza wirusów, aktualizowana automatycznie kilkanaście razy w ciągu dnia. Powstaje ona na bazie próbek przesyłanych przez użytkowników antywirusów Avast do laboratorium. Dzięki temu błyskawicznie wiemy o zagrożeniach z każdej części świata. Zanim się rozprzestrzenią, jesteśmy w stanie przygotować algorytm, który je rozpozna i podzielić się nim z użytkownikami.

Drugim filarem ochrony jest sztuczna inteligencja. Antywirusy Avast uczą się sposobów ataku na podstawie działań jakie podejmuje plik lub program. Dzięki temu nawet jeżeli wirusa nie ma w naszej bazie, może on być rozpoznany i unieszkodliwiony, gdy będzie próbował wykonywać podejrzane czynności.

Skuteczna ochrona antywirusowa dzięki specjalnym funkcjom

Najważniejsze funkcje dodatkowe antywirusa Avast to te, które wzmacniają ochronę, ułatwiając codzienne korzystanie z komputera i zarządzanie programem. Należy do nich m.in. ochrona przed najnowszymi zagrożeniami. Dla użytkownika to gwarancja, że nikt nie będzie sprawdzał jego dysku i nikt nie zablokuje mu plików złośliwym oprogramowaniem ransomware.

Hakerom będzie również trudniej uzyskać dostęp do prywatnych danych, haseł, sieci Wi-Fi oraz maili. Każdy z tych obszarów jest monitorowany i chroniony podczas pracy programu Avast. I chociaż czasami tego nie widać (bo antywirus nie wpływa na pracę komputera, a jego działanie często jest niewykrywalne dla użytkownika) ochrona jest stała i efektywna.

Pełna kontrola nad antywirusem z jednego miejsca

Zarządzanie produktami z logo Avast jest banalnie proste. Każdy z nich ma panel administratora, w którym można spersonalizować jego działanie. Antywirus Avast nie wymaga zaawansowanej wiedzy o zagrożeniach i sposobie działania programów ochronnych. Jego zaletą jest to, że logując się na swoje konto ma się zdalny nadzór nad wszystkimi urządzeniami, na których został uruchomiony.

W panelu administracyjnym Avast można ustawić również tzw. tryb pasywny. Jest to funkcja umożliwiająca jednoczesną pracę dwóch antywirusów. Powoduje ona wyłączenie części funkcji Avast, kolidujących z działaniem innego antywirusa. Jednocześnie użytkownik może korzystać z funkcji, których nie ma w konkurencyjnym programie. To nasz gest w stronę tych, którzy nie lubią zmian, a chcieliby mieć najlepszą możliwą ochronę. Z antywirusem Avast można mieć ciastko i zjeść ciastko.

Kompleksowa ochrona i obsługa w przystępnej cenie

I to niejedno. Koszty komercyjnych wersji programu Avast są naprawdę niskie. Wśród nich można znaleźć licencję na jedno stanowisko, a także na więcej urządzeń. A zakupy u oficjalnego dystrybutora Avast w Polsce – w firmie CORE – są premiowane darmowym wsparciem technicznym w języku polskim. W każdej chwili można się skontaktować z ekspertami Avast, którzy pomogą przy konfiguracji programu i wyjaśnią jak działają poszczególne jego funkcje.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

AVAST Ultimate to najlepszy antywirus do ochrony komputera!

 

Zostaw odpowiedź