Łóżka kontynentalne – o co w tym wszystkim chodzi?

0 547

Łóżko kontynentalne to łóżko na nóżkach, tapicerowane, na które składa się sprężynowy materac, który umieszcza się na drewnianej skrzyni wypełnionej bonellowymi sprężynami, jest to inaczej zwany boxspring. Możemy zakupić łóżko jednoosobowe łóżko kontynentalne lub dwuosobowe łóżko kontynentalne. Dodatkowo jest możliwość doboru rozmiaru oraz tego czy życzymy sobie szczyt górny czy szczyt dolny, a może tylko wezgłowie.

Dwoma podstawowymi elementami składowymi łóżka kontynentalnego są:

*drewniana skrzynia dolna stojąca na nóżkach i wypełniona sprężynami bonellowymi, które są obłożone materiałem izolującym takim jak na przykład pianka poliuretanowa – jest to właściwy boxspring, czyli w wolnym tłumaczeniu skrzynia ze sprężynami, która ma za zadanie przenosić ciężar materaca, zazwyczaj jest wysokości od 30 do 35 cm

*sprężynowy materac kieszonkowy umieszczony na skrzyni ze sprężynami.

Obie części składowe, czyli dolna skrzynia ze sprężynami i boki materaca są pokryte tym samym obiciem dzięki czemu tworzą jednolitą całość. Producenci pozwalają na dowolność w kwestii doboru kolorów i faktur tapicerki dzięki czemu możemy dopasować łóżko do reszty wyposażenia sypialni i stworzyć spójną całość z pomieszczeniem.

Dodatkowo łóżko kontynentalne może zostać wyposażone w:

*wezgłowie, którym jest pokryty obiciem szczyt górny o średniej wysokości 100 cm i zazwyczaj szerokości samego łóżka lub czasami o przekraczających wymiarach niż wymiary podstawy łóżka. 

*pokryty obiciem szczyt dolny (tapicerowany) o średniej wysokości 60 cm i tak samo jak w przypadku wezgłowia o szerokości równej szerokości łóżka lub nieco większej

*toper, którym jest cienki materac wierzchni

*silnik elektryczny, którego zadaniem jest sterowanie łóżkiem

Tym co wyróżnia łóżko kontynentalne spośród innych łóżek jest fakt, że powierzchnia, na której się śpi jest stosunkowo wysoko licząc od poziomu podłogi, jest to około 70 cm niż w przypadku innych typów łóżek. Może to być dużą zaletą, ponieważ łatwiej jest wstać oraz położyć się na takim typie łóżka, więc będzie to idealne łóżko dla seniorów oraz osób mających problem z kręgosłupem. 

Kolejną zaletą, o której mówią producenci i sprzedawcy jest dobre rezonowanie oraz dopasowanie się łóżka do kształtu ciała osoby śpiącej na nim oraz dobra wentylacja materaca.

Można dokonać zakupu łóżka jednoosobowego kontynentalnego lub dwuosobowego kontynentalnego, ale należy mieć na uwadze, że łóżko dwuosobowe tak naprawdę składa się z dwóch odrębnych łóżek połączonych wspólnym wezgłowiem. Może to stanowić ogromną zaletę w przypadku porządków, ponieważ można je bez problemu rozsunąć w celu usunięcia kurzu i poodkurzania pod łóżkiem.

Cena łóżka zależy przede wszystkim od jakości oraz ilości materiałów jakie były potrzebne do wykonania łóżka. Na kwotę jaką zapłacimy za łóżko kontynentalne ma wpływ również stopień twardości materaca, który dobiera się na podstawie masy ciała, a także staranność w wykonaniu. 

W przypadku zdecydowania się na łóżko dwuosobowe ważny jest toper, czyli materac wierzchni, który niweluje szczelinę pomiędzy materacami. 

Łóżko kontynentalne może stanowić świetne rozwiązanie w sypialni, które zapewni komfortowy sen przez całą noc. Warto zainwestować w ten wyjątkowy mebel do sypialni, który pomimo wartości zdrowotnych ma również wartość estetyczną, ponieważ kolor i fakturę tapicerki można sobie dobrać do swoich preferencji.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Meble Diana.

Zostaw odpowiedź