Paczki Polska-Anglia: jakich formalności trzeba dopełnić przy wysyłce leków?

0 2

Poważna choroba, która wymaga specjalistycznego leczenia, może dotknąć każdego z nas. Jeśli zalicza się do nich wyjazd na Wyspy Brytyjskie, może się okazać, że będzie ona potrzebowała konkretnych lekarstw. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, paczki Polska Anglia nie mogą zawierać farmaceutyków. Są jednak sytuacje, w których ich wysyłka jest dopuszczalna. Trzeba jednak dopełnić określonych formalności. 

Przesyłki do Polski z UK i z powrotem – prosty sposób na wysyłkę leków

Leczenie specjalistyczne za pomocą konkretnych preparatów farmaceutycznych zazwyczaj jest długotrwałe. Wyjazd pacjenta za granicę oznacza przerwanie kuracji lub zabezpieczenie sobie dostaw zażywanych leków. W przypadku wymiany pomiędzy Polską i UK zapewnienie takiej dostawy jest możliwe dzięki firmie kurierskiej. Niestety przepisy stawiają pod tym względem pewne ograniczenia, dotyczące między innym zakazu przesyłania określonych grup produktów.

Do paczki na trasie Polska-Anglia nie można włożyć materiałów wybuchowych, łatwopalnych, żywności, dzieł sztuki, pieniędzy czy narkotyków. Zakazem przesyłania objęte są też przedmioty z akcyzą, a także bardzo ważne dla nas leki na receptę. Jak w takiej sytuacji zaspokoić potrzeby bliskiej osoby, która przyjechała do Polski i potrzebuje preparatów zapisanych jej przez lekarza? Otóż w wyjątkowych sytuacjach przesyłki do Polski z UK i z powrotem mogą zawierać leki, jeśli nadawca dopełni określonych formalności.

Paczka z Anglii do Polski z lekami – jak ją nadać?

Wysyłka leków jest możliwa dzięki firmie, która obsługuje trasy na Wyspy i z powrotem. Kuriera Anglia-Polska, gdzie nie tylko możesz porównać różne oferty, ale też zamówić usługę z odbiorem paczki z domu znajdziesz w EuroPaka. Przesyłki do Polski z UK zawierające leki na receptę wymagają jednak przygotowania odpowiedniej dokumentacji oraz spełnienia konkretnych warunków. 

Zanim nadasz przesyłkę, musisz wiedzieć, że:

  • wysłanie leków jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy ich zakup w kraju docelowym jest niemożliwy,
  • musisz udowodnić, że lek jest przeznaczony i będzie zażywany przez konkretną osobę. W tym celu dołącz do przesyłki dane kontaktowe lekarza i kopię recepty,
  • deklaracja powinna zawierać dane takie jak: nazwa leku, informacje o producencie oraz zaleconym przez lekarza sposobie użycia,
  • leki powinny być transportowane w warunkach określonych przez producenta. Jeśli jest wymagany tzw. zimny łańcuch dostaw, możesz je wysłać tylko za pośrednictwem firmy, która dysponuje odpowiednim środkiem transportu lub chłodzonym pojemnikiem. Temperatura w jego wnętrzu musi wynosić od 2 do 8 stopni Celsjusza,
  • wysyłane farmaceutyki muszą być dobrze zabezpieczone – zwłaszcza jeśli znajdują się w opakowaniach podatnych na uszkodzenie.

Jak zaadresować paczkę z Anglii do Polski?

Wysyłanie leków wiąże się z wieloma ograniczeniami, do których zaliczają się też czas dostawy do adresata oraz dostarczenie paczki Polska-Anglia do rąk własnych. Dlatego tak ważne jest precyzyjne podanie wszystkich danych tak, aby kurier bez problemu trafił pod wskazany adres. Farmaceutyki nie tylko są bardziej narażone na zmienne warunki środowiskowe. Często też pacjent potrzebuje ich jak najszybciej, aby nie przerywać kuracji. 

Jak zaadresować paczkę z Anglii do Polski, aby szybko i bez problemów dotarła na miejsce? Niezbędne jest nie tylko podanie wszystkich danych adresata i nadawcy, włącznie z numerem telefonu. Warto też zadbać o czytelne wypełnienie etykiety adresowej, aby kurier na nie miał problemu z odczytaniem informacji. Wysyłając leki, należy też starannie wybrać dzień nadania paczki. Wysłanie jej przed weekendem lub świętem wydłuży czas dostarczenia preparatów do odbiorcy nawet o kilka dni.

Zostaw odpowiedź