Tourneo Custom – auto dostawcze w osobowym wydaniu

0 4 359

Transit Custom zadebiutował w 2012 r. i bardzo szybko stał się popularnym samochodem, o czym świadczy m.in. tytuł Van of the Year 2013. Ford wypuścił na rynek również jego osobową wersję, czyli Tourneo Custom.

Czym różni się Tourneo Custom od Transita Customa? Oczywiście brakiem przegrody oddzielającej kabinę od części ładunkowej, dzięki czemu pojazd rejestrowany jest jako auto osobowe. Podobnie jak Transit, tak i Tourneo pojawił się na rynku w 2012 r.

Wygoda w cenie

Wygoda to największy atut, jaki posiada nowy Ford Tourneo Custom. Samochód został wyposażony w 8 miejsc, przy czym fotele można wyjmować, przesuwać i składać. Daje to spore pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni samochodu wedle indywidualnych preferencji. Drugi rząd da się ustawić w taki sposób, że we wnętrzu samochodu powstanie mini biuro – na pewno przyda się też gniazdko 230V, do którego można podłączyć laptopa. Ponadto jest tu sporo miejsca na bagaże. Pojemność bagażnika za 3. rzędem wynosi 1930 l. Istnieje opcja poszerzenia wersji standardowej o kilka rozwiązań podnoszących komfort jazdy, np. podłokietnik, podgrzewanie siedzeń czy pakiet pełnej elektryki. Specjaliści z serwisu Auto Plaza wyrażają przekonanie, iż docenią to bez wątpienia osoby, które w trasie spędzają sporo czasu.

Tourneo Custom – auto o dobrych właściwościach jezdnych

Pod maską Tourneo Customa kryje się typowy dla Forda, mocny silnik. Maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć auto, wynosi 170 km/h. Samochód dzięki zastosowanym w nim rozwiązaniom prowadzi się lekko pomimo dość pokaźnych gabarytów. Duży kąt skrętu kół pozwala kierowcy sprawnie manewrować pojazdem nawet w dość ciasnych miejscach. Tourneo Custom dostępny jest w dwóch długościach nadwozia. Krótsza wersja liczy 4972 mm, a dłuższa 5339 mm.

W porównaniu z Transitem Customem Tourneo Custom nie doczekał się rewolucji, jeżeli chodzi o wygląd. Uwagę przykuwa pas przedni z reflektorami LED do jazdy dziennej. Design samochodu jest bardzo przyjemny dla oka z racji na bardzo wysoką staranność wykończenia.

 https://www.autoplaza.com.pl/

Zostaw odpowiedź