5 popularnych mitów o samochodach używanych. Na co uważać?

0 1 418

Chcesz zdecydować się na zakup używanego samochodu? W takim przypadku uważaj na mity serwowane przez handlarzy! Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Diesel tylko do jazdy w niedzielę

Często można spotkać się z opisami, że samochód z silnikiem diesla używany był przez poprzedniego właściciela sporadycznie. Taka sytuacja może mieć miejsce, ale najczęściej zdarza się sporadycznie.

Gdy chcemy kupić diesla, musimy pamiętać o tym, że najczęściej jest on używany do jazdy długodystansowej, co może odbić się na jego stanie technicznym. Warto go dokładnie sprawdzić.

Niebity – stan igła

Przy przeglądaniu ogłoszeń samochodów używanych w Polsce, szczególnie tych sprowadzanych z zagranicy, można dojść do wniosku, że wszystkie z nich są bezwypadkowe.

Tak naprawdę jednak duża część pojazdów jest po mniejszych lub większych stłuczkach. Oczywiście, wymienione drzwi lub zderzak to nic strasznego, ale auto może mieć więcej ukrytych wad, które mogą wpływać także na bezpieczeństwo jazdy.

Jeden właściciel – najczęściej kobieta

Stanowi samochodów nie służy nadmiar właścicieli – w związku z tym także między bajki należy włożyć opowieści, że samochód miał jednego właściciela. Na ogół okazuje się, że było ich więcej, co może wpłynąć na stan techniczny pojazdu.

Handlarze często przekonują też, że właścicielem pojazdu była kobieta, co ma wskazywać na to, że jest on bardziej zadbany.

Wyjątkowa okazja

Samochód może być też oferowany jako wyjątkowa okazja – jedyna taka, której nie należy ominąć. Dodatkowo, jeśli ma niską cenę, możemy poczuć, że trafiliśmy w dziesiątkę.

Takie okazje jednak dość rzadko zdarzają się w świecie motoryzacji. Za dobry samochód trzeba zapłacić więcej – ten w niskiej cenie najczęściej nie ma aż tak dobrej kondycji, jak ta opisywana przez sprzedającego.

Niski przebieg, bo wszędzie było blisko

Auto sprowadzone z zagranicy ma niski przebieg? W takim przypadku na pewno dlatego, że jego właściciel wszędzie miał blisko! To kolejny popularny mit, który najczęściej świadczy o tym, że licznik został cofnięty.

Jeśli chcemy kupić dobry Ford używany, warto zajrzeć z kolei do salonów dealerskich – to tam można kupić modele z drugiej ręki bez ryzyka.

 

Zostaw odpowiedź