Bateria w iPhonie – kiedy wymienić?

0 94

Charakterystyka nowoczesnych smartfonów odbiega od specyfiki telefonów, w których akumulatory potrafiły pracować na jednym cyklu ładowania nawet przez kilka dni. Jednak obecnie mamy do czynienia z wysokozaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami w smartfonach, które przyczyniają się do większego zużycia energii. Codzienne ładowanie iPhone’a dla jego użytkowników jest całkowicie normalne, jednak szybsze ubytki w poziomie baterii mogą świadczyć o poważniejszych problemach z akumulatorem. Zatem kiedy należy zastanowić się nad wymianą baterii w iPhonie?

Bateria w iPhonie: ogniwo litowo-jonowe

W telefonach komórkowych starszych generacji wykorzystywało się baterie kadmowe, które wykazywały się stosunkowo długim czasem pracy, jednak odbywało się to kosztem długiego czasu oczekiwania na pełne naładowanie baterii. W nowych smartfonach można zauważyć obecność ogniw litowo-jonowych, które wyróżniają się większą trwałością, wydajnością i co najważniejsze, ładują się o wiele szybciej niż akumulatory starego typu. Warto jednak wiedzieć, że baterie litowo-jonowe ulegają procesom chemicznego starzenia, na które wpływ ma nie tylko upływ czasu czy intensywność użytkowania iPhone’a, ale również ilość cykli ładowania czy sposób eksploatacji baterii.

Bateria w iPhonie: jak rozpoznać problem?

Choć współczesne smartfony, w tym również iPhone’y, należy ładować stosunkowo często, to zbyt drastyczne spadki w poziomie energii mogą świadczyć o poważniejszym problemie technicznym. Zużyta lub uszkodzona bateria w iPhonie skutecznie utrudnia jego codzienne użytkowanie, co najczęściej objawia się nagłym wyłączaniem się urządzenia czy też wyraźnie obniżonej wydajności. Zdarza się, że iPhone z niesprawnym akumulatorem nie obsługuje aplikacji w sposób optymalny, powodując ich spowolnione działanie czy zawieszanie standardowych procesów. Niepokojące może być też nadmierne przegrzewanie się i puchnięcie akumulatora w smartfonie, co najczęściej wiąże się z koniecznością wymiany baterii iPhone na nową. Co ciekawe, wielu użytkowników napotyka również problem błędnego oznakowania stanu naładowania baterii, co często opóźnia moment zidentyfikowania wady akumulatora.

Bateria w iPhonie: kiedy wymienić baterię?

Aby jednoznacznie określić przyczynę problemu, najlepiej udać się do profesjonalnego serwisu iPhone, gdzie specjaliści w sposób fachowy przeprowadzą diagnostykę techniczną urządzenia. Z uwagi na to, że bateria jest elementem kluczowym w kontekście optymalnej wydajności i długiej żywotności iPhone’a, warto znaleźć punkt techniczny specjalizujący się tylko i wyłącznie w naprawach sprzętu Apple. Nie musi to być autoryzowany serwis iPhone, gdzie wymiana baterii w ramach usług pogwarancyjnych może mocno uderzyć w domowy budżet. Sprawdzony, nieautoryzowany serwis Apple w Warszawie czy w innych miastach w Polsce to gwarancja szybkiej i sprawnej naprawy smartfona, który z pewnością posłuży jeszcze przez wiele lat.

Zostaw odpowiedź