Jak kompleksowo zabezpieczyć swojego smartfona?

0 44

Kiedyś posiadanie telefonu komórkowego było oznaką wysokiego statusu społecznego – dzisiaj jest powszechnym standardem. Obecnie trudno sobie wyobrazić świat bez smartfonów, które w dużej mierze zastępują nam szereg innych urządzeń elektronicznych. Każdy telefon jest jednak narażony na szereg zagrożeń, wliczając w nie nie tylko uszkodzenia mechaniczne, ale również ataki hakerskie czy próby kradzieży. Jak zatem jeszcze lepiej chronić swojego smartfona?

Jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą?

Nowoczesne smartfony są stosunkowo łatwym celem dla złodziei – wystarczy niedopięta kieszeń w torebce czy plecaku, aby ślad po nim zaginął. Jednak nie do końca – producenci telefonów stosują rozwiązania coraz bardziej zaawansowane technologicznie, które mają na celu wzmocnienie poziomu ochrony urządzeń osobistych na wypadek kradzieży, ale również ich zagubienia. Użytkownicy iPhone’ów mają do dyspozycji funkcję „Find my iPhone”, która pozwala zdalnie śledzić lokalizację urządzenia, co ułatwia jego odzyskanie. Opcja „Znajdź urządzenie” jest również dostępna dla większości użytkowników nowszych telefonów z Androidem. Warto wspomnieć również o zaletach wykonywania kopii zapasowych, które pozwalają zabezpieczyć da

Jak zabezpieczyć telefon przed cyberatakiem?

Jeszcze większym zagrożeniem dla smartfonów wydają się cyberataki czy złośliwe oprogramowanie, których celem nadrzędnym jest przejęcie danych zawartych w pamięci urządzenia, zwłaszcza tych o poufnym charakterze. Zhakowane smartfony często służą do kradzieży tożsamości, co może mieć poważne konsekwencje finansowe dla poszkodowanego. Dlatego też warto zainwestować w licencjonowane programy antywirusowe, które stanowią uzupełnienie środków ochrony stosowanych przez producentów smartfonów.

Jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem?

Spośród wcześniej wymienionych zagrożeń to uszkodzenia mechaniczne najczęściej są powodem, dla którego swobodne korzystanie ze smartfona staje się mocno utrudnione lub całkowicie niemożliwe. Najbardziej uciążliwy okazuje się pęknięty ekran, który często nie pozwala na prowadzenie części działań z wykorzystaniem modułu dotykowego. Oprócz zbitej szybki w smartfonie, nierzadko można spotkać się z obitą obudową czy uszkodzeniem matrycy aparatu. Warto zatem zainwestować w dobrej jakości etui ochronne oraz szkło hartowane, które pozwalają zabezpieczyć najbardziej wrażliwe elementy konstrukcji urządzenia, czyli docelowo wyświetlacza.

Co zrobić w przypadku uszkodzenia telefonu?

Do uszkodzenia smartfona potrzeba naprawdę niewiele, zwłaszcza jeśli dochodzi do niego wskutek upadku czy uderzenia ciężkim przedmiotem. Zarysowaniu lub pęknięciu ulega zazwyczaj ekran dotykowy, który w kontekście swobodnego użytkowania smartfona nie powinien nosić żadnych śladów uszkodzenia. Jednak wadliwa szybka to nie powód, dla którego należy kupować nowy model telefonu, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z tak jakościowym urządzeniem jak Apple.

Wymiana szybki iPhone to wbrew pozorom dość przystępna cenowo usługa, którą warto przeprowadzić w zaufanym serwisie Apple. Nieumiejętnie przeprowadzona naprawa to ryzyko uszkodzenia innych, równie ważnych podzespołów, czego lepiej unikać. Sprawdzony serwis iPhone można znaleźć nie tylko w Warszawie, ale i w innych częściach Polski. Przed wymianą szybki w iPhonie poza siecią autoryzowanych serwisów warto jednak zwrócić uwagę na opinie klientów.

Zostaw odpowiedź