Nowoczesna medycyna estetyczna – jakie technologie wykorzystuje się w dzisiejszych zabiegach kosmetycznych?

0 114

Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów pozwalających na poprawę urody. Nowoczesne technologie umożliwiają zażegnanie takich mankamentów wizerunku, jak cellulit, zmarszczki lub brak jędrności na poszczególnych partiach ciała. Kuracje odmładzające, ujędrniające i oczyszczające mają na celu poprawę kondycji skóry bez negatywnego wpływu na zdrowie osoby zgłaszającej się na zabieg. Medycyna estetyczna jest bezpieczną i mniej inwazyjną alternatywą dla chirurgii plastycznej. Pozwala jednak na ociągnięcie równie spektakularnych efektów.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Głównym celem medycyny estetycznej jest podejmowanie działań zorientowanych na poprawę fizycznej atrakcyjności, profilaktykę widocznych skutków starzenia się skóry oraz na działaniach rekonstrukcyjnych tego procesu. W przeciwieństwie do kosmetologii nie oferuje ona jedynie powierzchownych zmian. Dzięki działaniom obejmującym stymulację mechanizmów hormonalnych oraz naturalnych zdolności organizmu do regeneracji, medycyna estetyczna umożliwia osiągnięcie wyraźnych i długotrwałych efektów. Wśród najpopularniejszych ofert z zakresu medycyny estetycznej można wymienić ujędrnianie i wyszczuplanie sylwetki, modelowanie ust i powiek, redukcję przebarwień, usuwanie znamion i blizn czy też zabieg mikrodermabrazji.

Nowoczesne technologie wykorzystywane w medycynie estetycznej

W medycynie estetycznej stosowane są nowatorskie technologie, które umożliwiają wykonywanie zabiegów w sposób bezinwazyjny, a co za tym idzie – bezpieczny dla osób poddających się kuracjom. Coraz popularniejsze stają się metody wykorzystujące fale elektromagnetyczne (między innymi fale radiowe i fale promieniowania podczerwieni) oraz mezoterapię, czyli technikę pozwalającą na wprowadzanie substancji aktywnych bezpośrednio do głębokich warstw skóry. Stosowanie specjalistycznych laserów pozwala na usuwanie blizn, żylaków, niechcianych tatuaży, rozstępów oraz zbędnego owłosienia. Przy zabiegach mających na celu redukcję zmarszczek wykorzystywany jest kwas hialuronowy, który, wprowadzony bezpośrednio do skóry właściwej (nie zaś na jaj powierzchnię, jak ma to miejsce w przypadku kremów zawierających tę substancję), stymuluje wytwarzanie kolagenu, nawilżając, ujędrniając i zagęszczając warstwę naskórka. W przypadku uciążliwych zmian trądzikowych stosowana jest też oczyszczająca kuracja peelingu węglowego, która wygładza cerę, ujednolica jej koloryt oraz stymuluje regenerację wrażliwej skóry twarzy.

Zalety bezinwazyjnych technologii medycyny estetycznej

Dzięki nowoczesnym technologiom – nie wymagającym zabiegów chirurgicznych – medycyna estetyczne jest uniwersalna i ogólnodostępna. Szeroki wachlarz oferowanych zabiegów i kuracji umożliwia indywidualne dobranie metody odpowiedniej dla danej osoby, z uwzględnieniem specyfikacji jej problemu. W ofercie medycyny estetycznej dostępne są technologie przeznaczone dla ludzi z różnych grup wiekowych. W zależności od kondycji organizmu i stanu zdrowia konkretnej osoby, odpowiedni specjalista będzie w stanie zaproponować najkorzystniejszą metodę.

Medycyna estetyczna jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na niwelowanie niedoskonałości urody i związanych z nimi kompleksów. Umawiając się na wizytę w specjalistycznej klinice i konsultując z wykwalifikowanym personelem, można szczegółowo zapoznać się z ofertą zabiegów, informacjami dotyczącymi ich skuteczności i wpływu na organizm. Warto skorzystać z tej możliwości i rozważyć poddanie się bezinwazyjnym kuracjom, wykorzystującym specjalistyczne technologie, jakie proponuje współczesna medycyna estetyczna.

Jeszcze więcej o tym przeczytasz tutaj: Technologia i pielęgnacja urody, czyli zaawansowane rozwiązania w zabiegach kosmetycznych 

Zostaw odpowiedź