Jak sprzedać szybko i wygodnie używany laptop?

0 1 433

W ciągu ostatnich kilkunastu lat, rynek sprzedaży rzeczy używanych, zwłaszcza w dziedzinie technologii elektronicznych, rozrósł się gwałtownie. Na ugruntowanie się tego zjawiska wpływ miał (i dalej ma) jeden kapitalnie ważny czynnik. Mianowicie, sektor nowych technologii z każdym rokiem, rozwija się coraz szybciej. Podczas gdy jeszcze w  pierwszej dekadzie XXI wieku, nowe modele telefonów, komputerów, laptopów itd. pojawiały się stosunkowo rzadko, dzisiaj, u progu trzeciej dekady, następują po sobie w wykładniczym  tempie. Proces ten uległ drastycznemu przyspieszeniu mniej więcej  w latach 2011-2015.

Na skutek tego procesu, nowe modele sprzętów elektronicznych „starzeją się” o wiele szybciej, niż kiedyś. Zwykle już po roku wychodzą z głównego obiegu i zyskują etykietkę „modelu z poprzedniego sezonu”. Dzisiaj zatem, nawet ten, kto regularnie zaopatrza się w technologiczne nowinki, trzyma zwykle w swoim domu przynajmniej jeden „stary” sprzęt, z punktu widzenia obowiązujących aktualnie standardów.  Tak więc, rozwój sektora nowych technologii stanowi główną przyczynę rozszerzenia się granic rynku kupna i sprzedaży rzeczy używanych.  Rzeczy nowe szybko stają się stare i przez to ludzie chętniej się ich pozbywają, niż kiedyś. Dotyczy to również laptopów.

Jakie to ma konsekwencje z punktu widzenia ewentualnej sprzedaży używanego sprzętu? Otóż, jasne jest, że w takich warunkach, konkurencyjność jest dosyć duża, ponieważ bardzo wiele osób w tym samym momencie, chce się pozbyć modelu, który już wyszedł z głównego obiegu. To sprawia, że o ile stosunkowo łatwo, jest taki sprzęt sprzedać, bo potencjalnych nabywców jest sporo, to nie zawsze warunki transakcji są satysfakcjonujące z perspektywy  sprzedawcy. Szybką sprzedaż gwarantuje niestety niska cena, wyróżniająca naszą ofertę spośród masy ofert analogicznych. Co mamy zatem robić, jeżeli chcemy sprzedać nasz sprzęt szybko, ale również po satysfakcjonującej nas cenie? Czy w aktualnych warunkach jest to w ogóle możliwe?

Za ile można sprzedać używany laptop?

Główne kryteria brane pod uwagę w procedurze wyceny używanych laptopów są różne i nieraz zależą od indywidualnych okoliczności, ale niezależnie od tych fluktuacji, można wyróżnić pewne stałe, niezmienne parametry determinujące cenę laptopa.  Najważniejsze z nich to: procesor (i7 > i5 > i3 oraz Ryzen7 > Ryzen5 > Ryzen3); karta graficzna; matryca; dysk (ssd > hdd). Jeżeli chodzi natomiast, o zmienne zależne od okoliczności, to szczególną uwagę należy zwrócić na to ile laptopów o podobnych parametrach co nasz jest w sprzedaży w danym momencie. Zależność jest następująca: im więcej takich laptopów jest w sprzedaży, tym większa będzie presja żeby go sprzedać po niskiej cenie. Dlatego trzeba być czujnym i wyczekiwać momentu kiedy analogicznych ofert co nasza jest jak najmniej. Takie „czatowanie” pochłania ogromnie wiele czasu oraz uwagi. Z tej przyczyny nie zalecamy opcji sprzedaży „na własną rękę”, tym którym zależy na szybkiej finalizacji transakcji.

Jak sprzedać używany laptop?

Sprzedaż „na własną rękę”, poza niedogodnościami wspomnianymi powyżej, ma również szereg innych wad. Fakt, że wymaga ona zwykle poświęcenia ogromnych nakładów czasu nie musi koniecznie odstręczać  sprzedawcy. Jednak gdy doda się do tego okoliczność, że na głównych platformach zajmujących się organizacją kupna i sprzedaży używanych sprzętów (takich jak Allegro albo OLX) ogłoszenia są płatne, a potencjalni nabywcy nieraz rezygnują z kupna tuż przed finalizacją transakcji, sprawa się komplikuje. Mało tego, że nie mamy wówczas gwarancji satysfakcjonującego zysku, marnujemy też ogromne ilości czasu na klientów niezdecydowanych bądź „kombinatorów” wszelkiego autoramentu. Tracimy zarówno pieniądze, jak i cenny czas. Dlatego najlepiej wybrać alternatywną opcję i skorzystać z usług firmy specjalizującej się w skupie laptopów i używanych komputerów.

Korzystając z usług takiej firmy, możesz być pewien, że nie zmarnujesz czasu. Możesz być też pewien, że nie stracisz pieniędzy. Wycena produktu jest bezpłatna, proces testowania sprzętu trwa krótko, a gotówkę wypłaca się do ręki bez niepotrzebnych formalności Jest to opcja najlepsza dla każdego kto chce sprzedać swojego laptopa szybko, wygodnie i po optymalnej cenie.

Jak odnaleźć skup w którym można odsprzedać laptopa?

Punktów oferujących skup laptopów jest w tym momencie wiele. Są rozsiane po całej Polsce i przybywa ich z każdym rokiem coraz więcej. Nie dziwne- jest to rozwijający się interes, gwarantujący satysfakcję finansową obu stronom transakcji: nabywcy i sprzedawcy. Można odnaleźć taki punkt w Internecie wstukując w Google skup laptopów używanych + miasto – odnajdziemy sporo tego typu punktów w naszej okolicy.

Z naszej perspektywy, osobom z Warszawy polecamy skup laptopów  IT-profil.pl, który znajduje się nieopodal stacji metra Imielin Al. KEN 53 lok. U2A. Wszystko przebiega szybko od wyceny po wypłatę. Jeżeli chcesz zatem szybko i wygodnie odsprzedać swój laptop po uczciwej cenie warto.

Zostaw odpowiedź