Jak uchronić samochód przed kradzieżą „na walizkę”?

0 308

Być może słyszałeś już wiele o hakowaniu systemów bezkluczykowych i kradzieży samochodów. Ale czy zastanawiałeś się jak możesz temu zapobiec? Coraz częściej pojawiają się liczne doniesienia o rosnącej liczbie złodziei używających technologii do oszukania systemów bezkluczykowych, ale nie musisz panikować jeśli jesteś posiadaczem takiego pojazdu, bowiem są pewne kroki, które możesz podjąć, aby zatrzymać wzmocnienie sygnału z klucza samochodowego i nie narażać swojego auta na tak wielkie ryzyko.

Jak uniknąć kradzieży samochodu bez kluczyka?

W pierwszej kolejności zastanów się, czy Twój samochód faktycznie jest zagrożony takim przestępstwem. Zagrożone są tylko samochody z pasywnym systemem otwierania pojazdu bez kluczyka. Umożliwiają one kierowcom otwieranie i uruchamianie samochodów bez wyjmowania pilota z kieszeni. Samochody ze standardowymi pilotami nie są zagrożone. Jeśli musisz nacisnąć przycisk na pilocie, aby uzyskać dostęp, nie jest to system bez kluczyka, a Twój samochód nie jest narażony na kradzież „na walizkę”.

Warto też się zastanowić, czy Twój ubezpieczyciel uwzględni Twoje roszczenia, jeśli samochód zostanie skradziony. Oczywiście, jeśli odkryjesz, że Twój samochód został skradziony, powinieneś złożyć wniosek do ubezpieczyciela w zwykły sposób. Liczba roszczeń wzrosła w stosunku do ubiegłego roku – co częściowo odzwierciedla powszechnie zgłaszany wzrost przestępczości samochodowej związanej z systemem bezkluczykowym.

Co mogę zrobić, aby chronić mój samochód?

Przede wszystkim nie zapominaj o podstawach – upewnij się, że Twój samochód jest odpowiednio zamknięty i rozważ środki bezpieczeństwa, takie jak:

  • blokada kierownicy,
  • zablokowane bramy.

Nie są to wymyślne wymagania, a mogą znacznie mogą utrudnić życie złodziejom i mogą odstraszyć przestępców, którzy odpuszczą sobie Twój samochód, aby spróbować znaleźć łatwiejszy cel. Poza tym, upewnij się, że kluczyki do samochodu trzymane są jak najdalej od drzwi i okien, a jeśli to możliwe, trzymaj je w zamkniętej szufladzie. Jeszcze bardziej bezpiecznym sposobem byłoby kupić specjalne pudełko na klucze Protected by James które możesz znaleźć na http://protectedbyjames.com/. Jego sens jest taki, że pomaga zabezpieczyć i zablokować sygnał wysyłany do auta przez klucze.

Niektóre, bardziej zaawansowane systemy bezkluczykowe mają również możliwość wyłączenia sygnału bezprzewodowego. Zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu lub skontaktuj się z producentem, aby sprawdzić, czy Twój system jest wyposażony w tę funkcję.

Na koniec warto dodać, iż nawet jeśli zdarzy się najgorsze i samochód zostanie skradziony – pamiętaj, że zamontowanie urządzenia śledzącego może pomóc w odzyskaniu pojazdu. Już wiesz co zrobić!

Zostaw odpowiedź