Nowoczesne mieszkanie z garderobą

0 238

W przedwojennych willach i starych kamienicach garderoba była nieodłączną częścią mieszkania. W czasach powojennych minimalistyczne i oszczędne rozwiązania wnętrz wyeliminowały ją z ówczesnych projektów budownictwa mieszkaniowego, jako niepotrzebny zbytek. Obecnie na nowo wraca do łask.

Garderoba to miejsce, w którym przechowujemy wszystkie nasze rzeczy, zarówno te co nosimy na co dzień, jak i te na specjalne okazje. Przy okazji to miejsce gdzie również chowamy inne domowe przedmioty, które co jakiś czas się przydają. Dlatego niezależnie czy jest ona mała czy duża, przede wszystkim musi być funkcjonalna, tak aby wszystko mogło się tam pomieścić i pozostać w należytym porządku.

Urządzamy garderobę

Niezależnie czy mieszkasz na dużej powierzchni kwadratowej czy masz kawalerkę w bloku, miejsce na garderobę możesz wygospodarować tak samo w małym M jak i w dużym mieszkaniu. Kwestia będzie tylko wielkości tego pomieszczenia.

Zanim się jednak weźmiemy się za twórczą pracę, warto zrobić dokładną inwentaryzację rzeczy, które chcemy przechowywać w tym miejscu. Dokładny spis butów, sukienek, żakietów i płaszczy daje rozeznanie ile tak naprawdę będziemy potrzebowali przestrzeni i jakiego rodzaju szafki, półki i regały powinniśmy mieć na uwadze. Warto zaplanować również ile przestrzeni będzie wydzielone dla poszczególnych domowników. Na podstawie tych informacji będziemy mogli zaplanować przestrzeń dla poszczególnych przedmiotów i elementów garderoby.

Szeroki wybór regałów, półek oraz innych mebli  dedykowanych do garderoby znajdziemy na stronie edinos.pl.  Firma oferuje sprawdzone i funkcjonalne rozwiązania systemów regałowych, półek, szaf oraz komód, charakteryzujące się nie tylko wysoką jakością, ale też ergonomicznymi rozwiązaniami, zapewniającymi pełen komfort użytkowania na wiele lat.

Garderoba w mieszkaniu

Małe mieszkanie sprzyja trzymaniu przedmiotów potrzebnych i częstemu pozbywaniu się tych rzeczy, których już nie używamy. Zasada mówi, że jeżeli czegoś nie wykorzystujesz przynamniej raz w roku, to możesz z czystym sumieniem to wyrzucić. Dobrze zwrócić na to uwagę, sporządzając listę przedmiotów, które chcemy przechowywać w garderobie. Jeżeli nie masz w swoim M wydzielonego na tego typu aranżację  oddzielnego pomieszczenia,  to najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie systemowych szaf modułowych. W każdym nowoczesnym mieszkaniu istnieje miejsce na wielką szafę i to miejsce może stać się właśnie garderobą. Na przestrzeni kilku metrów kwadratowych można stworzyć system półek i regałów modułowych, ciągnących się od podłogi po sam sufit. Ciekawych rozwiązań i inspiracji dostarcza  kolekcja  nowoczesnych, wytrzymałych regałów na stronie edinos.pl, dedykowana nowoczesnym wnętrzom mieszkań, w których przede wszystkim liczy się praktyczne i funkcjonalne zagospodarowanie każdego metra kwadratowego powierzchni użytkowej.  Szafy i regały  oferowane przez firmę Edinos zapewniają solidną jakość, pełen komfort użytkowania oraz kompleksowe i efektywne wyposażenie każdego nowoczesnego wnętrza.

 

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź