Rusz głową! – Gry przy których użyjesz szarych komórek

0 85

Istnieje powszechne przekonanie, że przeglądarkowe gry są tylko prostym sposobem na zabicie wolnego czasu i można je scharakteryzować jako najprostszą formę rozrywki. Nie jest to do końca prawda. Oczywiście istnieją gry, które z założenia nie wymagają od gracza natężonego wysiłku intelektualnego, ale są też takie, które pozwalają zarówno spędzić miło czas, jak i stymulują nasze procesy poznawcze.

Ćwicz spostrzegawczość!

Mahjong Alchemy jest grą logiczną wywodzącą się z Chin, polegającą na zbieraniu przez gracza ze stosu, identycznych płytek. Oczywiście, są zasady, które sprawiają że gra staje się bardziej wymagająca – płytek nie możemy zbierać, jeśli w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się płytki, położone na wyższym poziomie. Najistotniejszy w całej rozgrywce jest czas, gdyż zadaniem gracza jest zebranie wszystkich, obecnych na planszy płytek w jak najkrótszym wymiarze minut. Logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność radzenia sobie z presją czasu – to znakomite cechy które możemy kształtować dzięki tak prostej grze.

Współpraca to podstawa

Innymi grami, dzięki którym możemy jednocześnie przyjemnie spędzać czas i rozwijać przydatne w codziennym życiu umiejętności jest cykl Ogień i woda. To gry dla dwóch osób, które wymagają od graczy współpracy, odpowiedniej komunikacji i połączenia sił we wspólnym celu, korzystnym dla wszystkich. Czyż to nie brzmi jak znakomita metoda nauczenia pracy zespołowej najmłodszych? Zdecydowanie tak!

gry online

Graj i myśl

Zarówno wyżej wymienione gry, jak i cała kategoria gier logicznych, podczas godzin spędzanych przed komputerem rzuca graczom szereg wyzwań. Myślenie przyczynowo-skutkowe, odpowiednie łączenie faktów i świeżość umysłu to tylko parę z tych cech, które są niezbędne do grania w nie. Graczowi stawiane są kolejne wyzwania, z którymi by się uporać, nie wystarczy tylko i wyłącznie sprawne używanie myszki komputerowej. Wiele z gier logicznych, wymaga bowiem umiejętności szybkiego i analitycznego myślenia, a nie ma nic lepszego niż rozwijanie tych zdolności nawet podczas prostego relaksu przed komputerem!

Nie tylko pusta zabawa

Wymienione wyżej gry przeglądarkowe to doskonałe przykłady na to, że rozrywka i spędzanie dnia przed ekranem komputera wiąże się nie tylko z marnowaniem czasu. Jednoczesne stymulowanie intelektu i dobra zabawa, powinna towarzyszyć nam przez całe życie. Z tego powodu takie gry, zyskują zarówno ogromną popularność wśród najmłodszych, ale też i starszych graczy.

Zostaw odpowiedź