„Wampirzy lifting” – osocze bogatopłytkowe dla naturalnej regeneracji skóry

0 3 095

Gabinety medycyny estetycznej mogą zaoferować szeroką gamę różnych zabiegów regenerujących skórę. Jednym z nich jest „wampirzy lifting”. Co to jest?

Dzięki specjalnym zabiegom medycyny estetycznej można w skuteczny sposób poprawić stan skóry. Do dyspozycji mamy obecnie wiele procedur tego typu – jednym z ostatnich hitów jest osocze bogatopłytkowe, które pozwala na wykonanie tak zwanego „wampirzego liftingu”.

Czym dokładnie jest osocze bogatopłytkowe i jakie efekty daje? Sprawdź teraz!

Osocze bogatopłytkowe – co to jest?

Osocze bogatopłytkowe, w skrócie określane jako PRP od angielskiego platelet-rich plasma, to preparat pochodny krwi, który posiada podwyższoną ilość płytek krwi. Osocze bogatopłytkowe jest wytwarzane z krwi pobranej od dawcy.

W osoczu bogatopłytkowym znajduje się duża ilość czynników wzrostu, które pozwalają na stymulowanie naturalnych procesów regeneracji. Dochodzi wówczas do tworzenia nowych naczyń krwionośnych, a także tworzenia nowego kolagenu, który odpowiedzialny jest za młody wygląd skóry.

Ze względu na swoje pochodzenie osocze bogatopłytkowe jest preparatem biozgodnym z organizmem dawcy, co zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jego wykorzystania. Jest rekomendowany dla skóry wrażliwej, alergicznej.

Kiedy najczęściej stosuje się osocze bogatopłytkowe?

Preparat taki jak osocze bogatopłytkowe posiada szerokie zastosowanie. Jest wykorzystywany w różnych dziedzinach medycyny, między innymi w przypadku schorzeń stawów, mięśni, złamań. Pozwala na przyspieszenie procesów gojenia tkanek miękkich, w tym przy owrzodzeniach.

Osocze bogatopłytkowe to także baza zabiegi „wampirzy lifting”, który stosowany jest w gabinetach medycyny estetycznej. Ma on głównie na celu upiększenie twarzy, a także innych partii ciała. „Wampirzy lifting” cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem i wybierany jest chętnie jako alternatywa dla innych zabiegów, na przykład wstrzykiwania botoksu.

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • regeneracja i rewitalizacja skóry na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach
 • widoczne zmarszczki, bruzdy
 • nadmiernie wysuszona i napięta skóra
 • nadmierne wypadanie włosów
 • blizny potrądzikowe
 • zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej

Na czym polega „wampirzy lifting”?

Zabieg taki jak „wampirzy lifting” wykorzystujący osocze bogatopłytkowe składa się z kilku etapów.

Pierwszym z nich jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który ma wykonać zabieg. Wówczas lekarz bada kondycję skóry, a także prezentuje pacjentowi przeciwwskazania do zabiegu.

Gdy pacjent jest zdecydowany na zabieg regeneracji komórek z użyciem osocza bogatopłytkowego, przechodzi się do kolejnego etapu. Lekarz pobiera od pacjenta krew – należy być wtedy na czczo. Krew pobierana jest z żyły, a następnie umieszczana w probówkach wkładanych do specjalnego separatora, który produkuje osocze bogatopłytkowe.

Po przygotowaniu preparatu następuje „wampirzy lifting”, czyli lekarz wstrzykuje osocze bogatopłytkowe w odpowiednich miejscach na twarzy lub na ciele pacjenta. Można także wykonać zabieg skóry głowy w przypadku wypadania włosów.

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie skóry – poprawa jej wyglądu następuje najczęściej po kilkunastu dniach, gdy rozpoczyna się tworzenie nowych włókien kolagenowych. Następuje wtedy kompleksowa rewitalizacja skóry – poprawa elastyczności, jędrności naskórka, zmniejszenie niedoskonałości.

Zaleca się wykonanie trzech zabiegów – „wampirzy lifting” przeprowadza się wtedy w odstępach co 1 oraz co 6 miesięcy, co pozwala na uzyskanie długotrwałych rezultatów. Następnie po tym czasie, w zależności od indywidualnych wymagań pacjenta, zabiegi można wykonać ponownie.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • choroby krwi
 • choroby nowotworowe
 • ciąża i okres kamienia piersią
 • zakażenia i uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
 • stosowanie leków immunosupresyjnych

Gdzie można przeprowadzić „wampirzy lifting”?

Aktualnie „wampirzy lifting” cieszy się dużą popularnością i w swojej ofercie posiada go coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej. Możemy skorzysta z nich w praktycznie całej Polsce, w tym między innymi w Warszawie.

Za zabieg nie zapłacimy dużo – ceny rozpoczynają się już od około 500 złotych. Dokładne cenniki zabiegów można znaleźć na stronach internetowych gabinetów medycyny estetycznej.

Dokładne adresy gabinetów prowadzących „wampirzy lifting” wykorzystujący osocze bogatopłytkowe można znaleźć już teraz on-line.

Artykuł został przygotowany w oparciu o informacje zawarte na stronie magnopere.pl.

Zostaw odpowiedź