Urządzenia AGD, które pomagają oszczędzać czas i pieniądze

0 31

Osoby, które wiedzą, ile będzie kosztowało je włączenie określonego programu w pralce czy zmywarce, chętnie wybierają najbardziej ekonomiczne i przyjazne środowisku opcje. Tak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę Whirlpool  wśród rodzin korzystających ze sprzętów AGD łączących się z Internetem.

Urządzenia AGD a internet

W skład zintegrowanego zestawu, który pojawił się na rynku w zeszłym roku, wchodzą: pralka i suszarka SupremeCare oraz zmywarka PowerDry. Możliwość włączania i monitorowania ich pracy na odległość to nie tylko wygoda, ale również skuteczne rozwiązanie dla osób chcących prowadzić oszczędny i ekologiczny styl życia.

Aby znacznie ograniczyć zużycie energii elektrycznej, wystarczy włączyć pralkę, suszarkę czy zmywarkę o określonych porach. Wpływ na to, ile będzie nas kosztowało uruchomienie danego programu, ma również na przykład temperatura. Ta niższa, czyli do 40 stopni, może oznaczać oszczędności nawet do 40 procent. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie z tego sprawę.  Aplikacja Whirlpool 6-ty Zmysł Live może niezwykle pomóc w dokonywaniu takich drobnych wyborów, które mają jednak duże znaczenie dla domowego budżetu. Pozwala ona zdalnie sterować domowymi sprzętami, które mogą łączyć się z Internetem.

Aplikację można pobrać na smartfon lub tablet. Korzystając z niej, dowiemy się, jak dużo prądu lub wody zużyje urządzenie podczas pracy na danym programie, jeszcze zanim go uruchomimy. Jeśli więc wyświetlone na ekranie liczby wydadzą nam się zbyt wysokie, możemy zmienić wybrane funkcje lub odłożyć czas startu. Rodziny, które wzięły udział w przeprowadzonym przez Whirlpool badaniu, zgodnie przyznają, że ogromną zaletą aplikacji jest jej aspekt edukacyjny. Duża ilość przydatnych informacji sprawia, że niemal bez wysiłku można zmienić własne nawyki dotyczące wykonywania codziennych obowiązków, czerpiąc z tego jednocześnie szereg finansowych korzyści. Jeden z respondentów dopiero po kilku latach użytkowania zmywarki dowiedział się, że krótkie programy wcale nie są bardziej oszczędne. Inny ankietowany korzystał regularnie z funkcji opóźnienia startu i włączał pralkę w nocy lub o 14:00, bo wtedy jest najtaniej.

– Dzięki aplikacji ludzie widzą, jak mogą zmniejszyć zużycie wody czy energii i oszczędzić własne pieniądze – mówi Marco Signa, Connectivity Strategy Senior Manager w Whirlpool EMEA. – Wystarczy włączać urządzenia o określonych porach – wtedy, gdy opłaty za prąd są najniższe. Aplikacja pozwala też użytkownikom odkryć funkcje, których wcześniej nie znali. Sprawia, że obowiązki domowe stają się łatwiejsze i dostarczają więcej przyjemności.

Optymalna wydajność, oszczędność zasobów naturalnych i pieniędzy

Jednym z najważniejszych elementów, wbudowanych w aplikację 6-ty Zmysł Live jest EcoMonitor. To właśnie on informuje o tym, jak zmiana parametrów typu temperatura może wpłynąć na zużycie prądu i wody.

– Jesteśmy na początku nowej, fascynującej ery sprzętów łączących się z Internetem. Whirlpool pamięta jednak o tym, że innowacyjne rozwiązania muszą przede wszystkim spełniać potrzeby użytkowników – mówi Signa. – Wielu z nas chce bardziej dbać o środowisko, ale czasem codzienny pęd sprawia, że brakuje nam czasu, by nauczyć się, jak to robić. W przypadku urządzeń łączących się z Internetem jest to proste i przyjemne.

Sprzęty Whirlpool wyposażone w technologię 6-ty Zmysł i mające zdolność łączenia się z siecią cechuje nie tylko doskonała  wydajność czy ekologiczność. Minimalistyczny i elegancki design sprawia, że idealnie wpasowują się w przestrzeń nowoczesnych domów.

Zostaw odpowiedź