Czy warto instalować kamery w domu?

0 1 881

Rodzina, dzieci, dom to wartości, których nie przeliczy się na żadne pieniądze. Słowa te kojarzą się najczęściej z bezpieczeństwem, troską oraz ciepłem domowego ogniska. Aby zachować ten stan rzeczy i cieszyć się nim bez zbędnych, niespodziewanych sytuacji należy rozważyć montaż kamer na prywatnej posesji. Nie od dziś wiadomo, że jest to najlepszy sposób prewencyjny, który można zastosować w stosunku do osób rozważających włamanie wraz z kradzieżą. Takie rozwiązanie jest przydatne, zarówno w przypadku wyjazdów jednorazowych, jak i tych dłuższych, w trakcie świąt lub wakacyjnego wyjazdu.

Materiał dowodowy i sprawna identyfikacja

Nie bez znaczenia jest tu znane przysłowie: strzeżonego Pan Bóg strzeże. Zabezpieczenie w postaci profesjonalnego monitoringu z pewnością odstraszy potencjalnych włamywaczy i pozwoli zachować spokój oraz poczucie kontroli w momencie nieobecności w domu. Jeśli dojdzie jednak do próby włamania, kamery z pewnością zarejestrują wizerunek sprawcy, co w dalszej perspektywie pozwoli na jego rozpoznanie. Obecna technologia jest na tyle zaawansowana, aby uchwycić nawet najmniejszy detal, który przekazany organom ścigania posłuży w ujęciu osób niepożądanych. Szereg działań podjęty wraz z pomocą profesjonalnych kamer umożliwiają skompletowanie obszernego materiału dowodowego w sprawie włamania. Jakie są najważniejsze korzyści powyższej sytuacji? Jest to oczywiście sprawniejsza reakcja Policji oraz wcześniej wspomniane aresztowanie winnych.

Dzieci oraz osoby starsze objęte nadzorem

Oprócz tak oczywistego zastosowania monitoringu, jakim jest ubezpieczenie przed włamywaczami, istnieje jeszcze jedna korzystna zaleta, a jest nią rejestrowanie osób starszych oraz dzieci chorych, np. na epilepsję. W przypadku osób w podeszłym wieku właściciel domu szybciej zareaguje na niespodziewane pogorszenie warunków zdrowotnych seniora. Z kolei w kontekście dzieci objętych specjalistycznym leczeniem, kamery zarejestrują dane zachowania, reakcje, które z pewnością przydadzą się w dalszym leczeniu, a zapisany materiał posłuży w wyciągnięciu odpowiednich wniosków. Troska o bliskich jest najważniejsza, a zainstalowany monitoring będzie ku temu skutecznym narzędziem.

Ograniczone zaufanie w stosunku osób trzecich

O jakiej grupie mowa? Oczywiście chodzi tu o sprzątaczki, opiekunki do dzieci, czy też osoby odpowiedzialne za prace w ogrodzie. Wielokrotnie można usłyszeć wiadomości, które przedstawiają w negatywnym świetle powyższe stanowiska. Trzeba sobie uświadomić, że intencje pracowników zatrudnionych w domu nie zawsze są szczere, bywa też, że oprócz zarobionych pieniędzy liczą one na ekstra zarobek, wygenerowany pod nieobecność właścicieli. W przypadku opieki nad dzieckiem, z pomocą monitoringu dużo prościej zareagować na niesubordynację oraz niewłaściwe podejście niani do dziecka. Dom to azyl, który służy w odpoczynku od codziennych zajęć, kojarzy się z poczuciem bezpieczeństwa. Aby nikt, ani nic nie zmieniło tego błogiego stanu, należy zdecydować się na montaż kamer, które zagwarantują ochronę.

Artykuł został opracowany przy współpracy z firmą Asmex oferującą kamery i alarmy dla domu i firmy.

 

Zostaw odpowiedź