Płytki granitowe do wnętrz i na zewnątrz

0 14

Szukasz trwałego i eleganckiego materiału zarówno do domu, jak i na obszary zewnętrzne? W takim razie najlepszą opcją jest granit. Z tego kamienia są produkowane płytki granitowe, które pasują do wnętrz i na zewnątrz. Poznaj zalety i zastosowanie płytek granitowych.

Krótka charakterystyka płytek granitowych

 

Granit jest jednym z najtwardszych kamieni na ziemi, a po pocięciu na płytki zachowuje niesamowitą twardość. Wystarczy zapytać również płytkarza, jak trudno jest pociąć płytkę granitową bez odpowiedniego sprzętu. Ta naturalna twardość czyni go doskonałym materiałem do miejsc o dużym natężeniu ruchu. Pogoda, w tym skrajne temperatury, nie zaszkodzą płytkom granitowym, podobnie jak chemikalia czy para wodna. Płytki granitowe łatwo się nie plamią, zwłaszcza te, które zostały wypolerowane na gładko.

Jest jeszcze jedna cecha, która czyni płytki granitowe wyjątkowymi – każda płytka jest unikalna, ponieważ posiada swój unikalny wzór. Granit składa się z kwarcu, a kwarc przybiera różne odcienie i kształty. W rezultacie dwie płytki wycięte z tego samego kawałka kamienia wyglądają podobnie, jednak po bliższym przyjrzeniu się widać, że każda z nich jest inna.

 

Płytki z granitu wewnątrz

 

Płytki granitowe są idealne do dodania odrobiny elegancji i połysku do ścian wewnętrznych. Podkreślają one naturalny wygląd domu i pomagają połączyć przestrzeń wewnętrzną z zewnętrzną. Sypialnia lub kuchnia całkowicie zmienią swój wygląd dzięki polerowanemu granitowi.

Z płytek granitowych wykonuje się również podłogi w domach. W tym przypadku należy wybrać odpowiednie wykończenie, aby zapewnić antypoślizgową podłogę. Wykończenia cyzelowane, płomieniowane lub piaskowane są odpowiednie do podłóg. Podłogi granitowe są idealne w łazienkach, salonach oraz korytarzach ze względu na ich dużą twardość, odporność na ścieranie i niską porowatość.

Granit jest również bardzo często wykorzystywany do budowania blatów. Dzięki temu są one mocne, odporne na wodę i ciepło oraz łatwe do czyszczenia. Granitowe wyspy i blaty tworzą piękny widok w każdej kuchni.

 

Płytki z granitu na zewnątrz

 

Płytki z granitu są powszechnie stosowane na patio i chodniki. Takie płytki dodają elegancji każdej przestrzeni na zewnątrz. Twardość i trwałość granitu czynią go idealnym materiałem na elewacje. Odporny na wysokie i niskie temperatury, ten naturalny kamień nadaje okładzinom ściennym aspekt wytrzymałości i twardości. Duże formaty pozwalają na tworzenie ciągłych powierzchni o ponadczasowym stylu.

Zostaw odpowiedź