Płytki granitowe i ich zastosowanie

0 39

Na świecie granit jest wykorzystywany od tysięcy lat. Dzięki swoim zaletom jest materiałem budowlanym, architektonicznym oraz dekoracyjnym. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest granit oraz gdzie jest on wykorzystywany. Zapraszamy!

Czym jest granit?

 

Granit to skała magmowa, która powstaje pod wpływem wysokiej temperatury. Płytki granitowe są bardzo gęste i wytrzymałe. Granit jest bardzo odporny na uszkodzenia lub ślady zużycia. Jego struktura jest krystaliczna i zawiera minerały kwarcu, miki i skalenia. Ta szczególna mieszanka minerałów tworzy unikalne kolory, tekstury i ruch wzoru, które można znaleźć we wszystkich różnych odmianach granitu. Powyższe składniki rozproszone w kamieniu nadają mu lśniący wygląd zarówno w świetle naturalnym, jak i sztucznym. Płytki z granitu są dostępne w szerokiej gamie kolorów i charakteryzują się nakrapianymi i gęsto wzorzystymi powierzchniami. Granit jako naturalny kamień przeniesie Twój projekt wnętrz lub aranżacji zewnętrznych na wyższy poziom.

 

Zastosowanie płytek granitowych

 

Płytki granitowe są często wykorzystywane jako panele podłogowe i ścienne do tworzenia eleganckich, wysokopołyskowych przestrzeni. Kamień użyty do produkcji tych płytek może być nazywany przez firmę sprzedającą płytki czarnym granitem, jednak przez geologa skała ta może być nazywana diabazem. Na rynku płytki z granitu są dostępne w wielu wzorach. Podłogi granitowe są bardzo ekonomiczne i trwałe.

Posiadając dzieci, każdy rodzic chce zadbać o ich komfort. Granitowe podłogi są hipoalergiczne. Dlatego rodzice mogą pozwalać dzieciom bawić się bezpośrednio na czystych granitowych płytkach, nie martwiąc się o reakcje alergiczne.

Jednym z najbardziej znanych zastosowań granitu w Polsce są blaty kuchenne. Zwiększone zapotrzebowanie na blaty granitowe zainspirowało wielu wykonawców kuchni do zdobycia odpowiedniej wiedzy i sprzętu do ich montażu. W rezultacie zazwyczaj można je zamówić i zainstalować u lokalnego producenta, a nie przez firmę znajdującą się setki kilometrów dalej.

Płytki granitowe doskonale pełnią swoje funkcje również na terenach zewnętrznych. Płytki te mogą stanowić kolorowy i ciekawy sposób wykończenia podjazdu lub patio. Piękno naturalnego kamienia w połączeniu z fachowym kunsztem i wzornictwem może dać wyjątkowy i trwały efekt. W przeszłości do brukowania miejskich ulic często używano granitowych bloków. Jednak beton i asfalt zastąpiły większość tych prac ze względu na niższe koszty materiałów i budowy.

Zostaw odpowiedź