Urządzamy podłogę we wnętrzu w stylu loft

0 28

Lofty to pojedyncze, przestronne pomieszczenia, w których można urządzić miejsca do siedzenia, gotowania, jedzenia i spania – wszystko to w jednej przestrzeni. Z uwagi na charakter takiego mieszkania podłoga jest wszędzie taka sama – ale wcale nie musi tak być. To wymaga jednak szczególnego udekorowania, aby odzwierciedlić osobowość poddasza, jednocześnie pokazując swój styl.

Jednakowa podłoga

Chociaż może to być kuszące, aby rozbić podłogę na poddaszu oraz loft na parę przestrzeni, jednak najlepsze projekty takich mieszkań zawierają jedną, wspólną podłogę. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze zostawiając jedną podłogę, zapewniamy ciągłą, spójną konstrukcję, ujednolicając całą przestrzeń, i zostawiamy sobie „otwartą furtkę” do ewentualnej zmiany układu mebli w przyszłości. Po drugie, nie ingerując w ściany, znacznie łatwiej będzie nam odtworzyć starą aranżację.

Stwórz nową podłogę

Jeśli w Twoim lofcie podłoga jest uszkodzona i podejmujesz się renowacji, musisz wybrać nowe materiały. Unikaj wykładzin dywanowych, które mogą nadać loftowi wygląd przestrzeni biurowej, a nie domu. Zamiast tego zdecyduj się na twarde drewno, jeśli Twój loft posiada elementy drewna tj. listwy, regały lub boazerie ścienne. Jeśli chcesz, aby Twój loft wyglądał bardziej nowocześnie, wykorzystaj ponadczasowe płytki granitowe. Decydując się na takie płytki, poszukaj nowszych materiałów, które naśladują wygląd metalu, tkaniny lub kamienia, aby nadać nieco charakteru Twojej podłodze.

Pracuj z oryginalnymi materiałami

O ile oryginalne podłogi mogą zostać zachowane w lofcie, lepiej spróbować je utrzymać i je po prostu konserwować, aby dalej z nich korzystać. Chodzi o utrzymanie podłogi w stanie nienaruszonym, bez względu na to, czy jest to beton, czy twarde drewno. Kluczem do sukcesu jest poszanowanie przeszłości loftu i jego obecnego wcielenia. Maluj i poleruj betonowe podłogi w nowoczesnych loftach lub twórz wzory szachownicy na drewnianych podłogach w starszych loftach, aby wydobyć to, co najlepsze w podłodze.

Użyj dywaników

Możesz pomóc określić konkretne funkcje w pokojach, które znajdują się w lofcie za pomocą dywanów. Umieszczenie dywanu w każdym pokoju pomoże zdefiniować obszary i zbudować poczucie różnych funkcji. Używaj dywanów, które wykraczają poza granice miejsc do siedzenia, jadalni i miejsc do spania. Ważne, aby dywaniki rozciągały się aż do ścian. W przeciwnym razie dywaniki mogą sprawić, że loft będzie ciasny lub będzie ciasno w poszczególnych pokojach.

Zostaw odpowiedź